«Հրապարակ». Փոփոխություններ՝ դիվանագիտական կորպուսում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արտաքին գործերի նախարարությունում բոլոր մակարդակներում կադրային «միգրացիաներ ու ռոտացիաներ» են տեղի ունենում:
Ըստ այդմ՝ մոտ ժամանակներս Վատիկանում դեսպան կնշանակվի փոխնախարար Կարեն Նազարյանը: Մյուս փոխնախարար Աշոտ Հովակիմյանը նույնպես կնշանակվի դեսպան` Չեխիայում: Իր ցանկությամբ Հոլանդիայում դեսպան կնշանակվի ԱԳ խոսնակ Տիգրան Բալայանը: Բալայանի փոխարեն ԱԳՆ խոսնակ կդառնա Աննա Նաղդալյանը, որն արդեն իսկ կատարում է այդ պարտականությունները:
ԱՄՆ-ում դեսպան կնշանակվի Սերժ Սարգսյանի երկարամյա օգնական Վարուժան Ներսիսյանը, իսկ գործող դեսպան և Բարսեղ Բեգլարյանի սանիկ Գրիգոր Հովհաննիսյանը, հավանաբար, կնշանակվի ԱԳ փոխնախարար: Կփոխվեն դեսպաններն ԱՊՀ համարյա բոլոր պետություններում, ինչպես նաև՝ Վրաստանում: Կազատվեն նաև որոշ գլխավոր հյուպատոսներ, այդ թվում՝ Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ հյուպատոս, ՀՅԴ-ական Հրայր Կարապետյանը և Լոս Անջելեսում ՀՀ հյուպատոս Սերգեյ Սարկիսովը, ով Ռուսաստանում ապրած և աշխատած գործարար էր՝ ռուսական ազդեցության տակ գտնվող»:

«Грапарак»: Кадровые перестановки в дипломатическом корпусе
Газета «Грапарак» пишет, что в министерстве иностранных дел Армении на всех уровнях происходят «кадровые ротации и миграции».
«В ближайшее время послом Армении в Ватикане будет назначен заместитель министра Карен Назарян. Другой замминистра Ашот Овакимян также будет назначен послом – в Чехии. По своему желанию послом Армении в Голландии будет назначен пресс-секретарь МИД Тигран Балаян. Вместо Балаяна пресс-секретарем ведомства может быть назначена Анна Нагдалян, которая уже исполняет эти обязанности.
Послом в США будет назначен помощник Сержа Саргсяна в течение длительного времени – Варужан Нерсисян, а действующий посол и крестник Барсега Беглдаряна Григор Ованнисян, скорее всего, будет назначен заместителем министра. Будут заменены и послы Армении почти по всех странах СНГ, а также в Грузии. Будут освобождены от должности также некоторые генеральные консулы, в том числе, консул Армении в Санкт-Петербурге, представитель АРФД Грайр Карапетян и консул Армении в Лос-Анжелесе Сергей Саркисов, который жил и занимался бизнесом в России», - пишет газета.