«Ժամանակ». Մեկնարկել է Հովիկ Աբրահամյանի և Ալիկ Սարգսյանի կատարած ենթադրյալ հանցագործությունների քննությունը
31/08/2018 10:37
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ՔԿ-ում սկսվել է նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի, ինչպես նաև նախկին ոստիկանապետ, Արարատի նախկին մարզպետ Ալիկ Սարգսյանի կատարած ենթադրյալ հանցագործությունների քննությունը։
«Ավազահատիկ» ընկերության տնօրենը հաղորդում է ներկայացրել, որ իր ստեղծած ընկերության դեմ խոչընդոտներ են ստեղծել և պահանջել հանքարդյունաբերությամբ զբաղվող ընկերության բաժնեմասերի 60 տոկոսը։
Ընկերության հիմնադիրը և այլ վկաներ իրենց ցուցմունքներում առերևույթ չարաշահումներին առնչություն ունեցած անձանց թվում մատնանշել են Հովիկ և Ջոնիկ Աբրահամյանների, Ալիկ Սարգսյանի անունները»։

«Жаманак»: Начато расследование совершенных Овиком Абраамяном и Аликом Саркисяном предполагаемых преступлений
31/08/2018 11:40
Газета «Жаманак» пишет, что в Следственном комитете Армении началось расследование предполагаемых преступлений, совершенных бывшим премьер-министром Овиком Абраамяном, а также бывшим губернатором Араратской области Аликом Саркисяном.
«Директор компании «Авазаатик» представил сообщение, что работе созданной им компании чинили препятствия и требовали 60 процентов акций предприятия, занимающегося деятельностью в горнодобывающей отрасли.
Учредитель компании и другие свидетели в своих показаниях в числе допустивших злоупотребления лиц назвали также имена Джоника и Овика Абраамянов и Алика Саркисяна», - отмечает издание.