Պուտինն ու Ալիևը քննարկելու են ՌԴ-Ադրբեջան հարաբերություններն ու միջազգային խնդիրները
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր՝ սեպտեմբերի 1-ին, Սոչիում հանդիպում կունենա Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, ով ՌԴ-ում կլինի պաշտոնական այցով։
Պուտինի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը  լրագրողներին ասել է, որ նախագահները բանակցություններ կանցկացնեն սկզբում նեղ, այնուհետ՝ լայն կազմերով, «կստորագրվեն միջպետական ու միջգերատեսչական մի շարք փաստաթղթեր, և երկու երկրների առաջնորդները մամուլի համար հայտարարությամբ հանդես կգան»։
Կրեմլի մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ Պուտինն ու Ալիևը «կքննարկեն երկկողմ օրակարգի կարևոր հարցերը, ներառյալ՝ փոխշահավետ առևտրատնտեսական համագործակցության հետագա զարգացման հեռանկարները»։
Նախորդ անգամ Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները հանդիպել էին հունիսի 13-ին՝ Մոսկվայում, երբ Ալիևը մեկնել էր Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացմանը մասնակցելու։

Russia’s Putin to meet with Aliyev to discuss bilateral, international issues
Russia’s President Vladimir Putin will meet September 1 in Sochi with Azerbaijani President Ilham Aliyev, who will be in Russia on an official visit.
Putin’s spokesperson Dmitry Peskov told the reporters that the presidents will first have a narrow format talks which than will continue in an expanded format. “During the meeting a number of inter-state documents will signed,” Peskov said, adding that they will also come up with a joint press conference.
Kremlin’s press service informed that Putin and Aliyev will discuss “important issues on bilateral agenda, including development prospects of mutually beneficial trade-economic cooperation.”