Պուտինն ու Ալիևը քննարկելու են ՌԴ-Ադրբեջան հարաբերություններն ու միջազգային խնդիրները
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր՝ սեպտեմբերի 1-ին, Սոչիում հանդիպում կունենա Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ, ով ՌԴ-ում կլինի պաշտոնական այցով։
Պուտինի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը  լրագրողներին ասել է, որ նախագահները բանակցություններ կանցկացնեն սկզբում նեղ, այնուհետ՝ լայն կազմերով, «կստորագրվեն միջպետական ու միջգերատեսչական մի շարք փաստաթղթեր, և երկու երկրների առաջնորդները մամուլի համար հայտարարությամբ հանդես կգան»։
Կրեմլի մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ Պուտինն ու Ալիևը «կքննարկեն երկկողմ օրակարգի կարևոր հարցերը, ներառյալ՝ փոխշահավետ առևտրատնտեսական համագործակցության հետագա զարգացման հեռանկարները»։
Նախորդ անգամ Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները հանդիպել էին հունիսի 13-ին՝ Մոսկվայում, երբ Ալիևը մեկնել էր Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացմանը մասնակցելու։

Путин обсудит с Алиевым отношения РФ и Азербайджана и международные проблемы
Президент России Владимир Путин встретится в субботу в Сочи с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым, который будет находиться в РФ визитом.
Как сообщил журналистам пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков, лидеры проведут переговоры в узком составе, а затем в расширенном с участием членов делегаций, "будут подписаны документы и главы государств сделают соответствующие заявления для прессы".
В пресс-службе Кремля уточнили, что Путин и Алиев "рассмотрят ключевые темы двусторонней повестки дня, включая перспективы дальнейшего развития взаимовыгодного торгово-экономического сотрудничества".
В прошлый раз президенты России и Азербайджана встречались 13 июня в Москве, когда Алиев приезжал на открытие чемпионата мира по футболу. Тогда же Путин объявил о подготовке нынешнего официального визита главы Азербайджана.