Հայաստանի կայունությունը մեծ նշանակություն ունի Վրաստան իհամար. Դեսպան Սագանելիձեն Ազգային անվտանգության ծառայությունում էր
01/09/2018 10:52
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունեց ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Ողջունելով դեսպանին՝ տնօրենն անդրադարձավ երկու երկրների եղբայրական ժողովուրդների ավանդական բարեկամությանը, նշեց, որ Վրաստանի հետ ամուր համագործակցությունն ու աշխատանքային հաստատուն հարաբերությունները մեծ կարևորություն ունեն Հայաստանի համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Սագանելիձեն նույնպես անդրադարձավ արդեն հաստատված ամուր համագործակցությանը և փաստեց, որ երկու երկրների միջև առկա բարեկամական, ջերմ հարաբերությունները միայն նպաստում են արդյունավետ աշխատանքին՝ ընդգծելով, որ առաջիկայում պետք է արվի հնարավոր ամեն բան դրանք առավել խորացնելու և ամրապնդելու համար:
Ամփոփելով ճանաչողական այցը ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայություն՝ դեսպան Գիորգի Սագանելիձեն մեկ անգամ ևս շեշտեց, որ Վրաստանի համար Հայաստանի կայունությունը մեծ նշանակություն ունի:

Стабильность Армении имеет большое значение для Грузии – посол Саганелидзе встретился с директором СНБ
01/09/2018 13:59
Директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Артур Ванецян принял Чрезвычайного и Полномочного Грузии в Армении Георгия Саганелидзе, сообщает пресс-служба СНБ.
Согласно информации, поприветствовав посла, директор обратился к традиционной  дружбе двух братских народов, отметив, что тесное сотрудничество и устойчивые  рабочие отношения имеют большое значение для Армении.
Посол Г.Саганелидзе также отметил уже установившееся тесное сотрудничество, подчеркнув, что крепкие  дружественные, теплые отношения двух стран только способствуют эффективной работе, и впредь следует делать всё возможное, чтобы их ещё большего укрепления и углубления.
Подводя итоги ознакомительного визита в СНБ Армении, посол Г.Саганелидзе вновь подчеркнул, что стабильность Армении имеет большое значение для Грузии.