«Հրապարակ». «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրենի թափուր պաշտոնի համար կմրցեն որոշ դեպքերում խիստ աբսուրդ թեկնածուներ
01/09/2018 10:02
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ավարտվել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրենի թափուր պաշտոնի համար հայտարարված մրցույթին մասնակցելու վերջնաժամկետը: Մեր տեղեկություններով՝ 35-ից ավելի դիմում է ստացվել, որոնց շարքում կան ամենահավանական և անհավանական թեկնածուներ՝ սկսած պաշտոնյաներից, վերջացրած գործարարներով։ Նաև՝ շարքային քաղաքացիներ, որոշ դեպքերում՝ խիստ աբսուրդ թեկնածուներ:
Հիմնադրամից հրաժարվեցին բացահայտել դիմումատուների ինքնությունը՝ նշելով, որ այդ ամենը գաղտնի է: Հիմնադրամի նախագահին կընտրեն սեպտեմբերի 10-ին՝ մրցութային հանձնաժողովի կողմից, որի ղեկավարն է հիմնադրամի Ֆրանսիայի ատենապետ Պետրոս Թերզյանը։ Կազմում ընդգրկված է 5 հոգի՝ ներկայացուցիչներ ՀՀ նախագահի, վարչապետի, Արցախի նախագահի կողմից, բարերար և այլն»։

«Грапарак»: На должность исполнительного директора Всеармянского фонда «Айастан» претендуют совершенно нелепые кандидаты
01/09/2018 11:11
Газета «Грапарак» пишет, что вчера истек окончательный срок участия в конкурсе, объявленном на вакантную должность исполнительного директора Всеармянского фонда «Айастан». По сведениям издания, получено более 35 заявок, в числе которых есть самые вероятные и невероятные кандидаты, начиная от должностных лиц и заканчивая предпринимателями. А также рядовые граждане, в некоторых случаях – совершенно нелепые кандидаты.
«В фонде отказались раскрыть личность заявителей, отметив, что это конфиденциально. Председатель фонда будет выбран 10 сентября конкурсной комиссией, руководителем которой является глава французского отделения фонда Петрос Терзян. В состав комиссии входят 5 человек, представители президента Армении, премьер-министра, президента Арцаха, благотворители и т.д.», - пишет газета.