Հայաստանի կառավարությունը 1 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի ներդրումային առաջարկներ է ստացել. Մինասյան
Հայաստանի նոր կառավարությունը 1 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի ներդրումային առաջարկներ է ստացել, լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը:
«Մայիսից սկսած մեծ հետաքրքրություն է նկատվում տարբեր ընկերությունների և ներդրողների շրջանում, ովքեր հանդիպումների ընթացքում Հայաստանում 1 միլիարդ դոլարի  ներդրումներ իրականացնելու ծրագրեր են ներկայացրել», - ասաց Արծվիկ Մինասյանը։
«Հիմա մենք աշխատում ենք նրանց հետ, որպեսզի իրենց գաղափարները վերածվեն բիզնես ծրագրերի կամ գործարար նախաձեռնությունների կոնկրետ արդյունքների հասնելու համար», - տեղեկացրեց նախարարը։

Правительство Армении получило инвестиционные предложения на 1 млрд. долларов США – Арцвик Минасян
Новое правительство Армении получило инвестиционные предложения на 1 млрд. долларов США, заявил сегодня на пресс-конференции министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян, обобщая итоги деятельности за 100 дней.
«Начиная с мая, наблюдается большой интерес у различных компаний и инвесторов, которые в ходе встреч представили инвестиционные программы на 1 млрд. долларов», - сказал Арцвик Минасян.
«Сейчас мы работаем с ними над тем, чтобы их идеи воплотились в бизнес программы  или для достижения конкретных результатов от этих бизнес-инициатив», - сообщил Арцвик Минасян.