Հայաստանի կառավարությունը 1 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի ներդրումային առաջարկներ է ստացել. Մինասյան
Հայաստանի նոր կառավարությունը 1 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի ներդրումային առաջարկներ է ստացել, լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանը:
«Մայիսից սկսած մեծ հետաքրքրություն է նկատվում տարբեր ընկերությունների և ներդրողների շրջանում, ովքեր հանդիպումների ընթացքում Հայաստանում 1 միլիարդ դոլարի  ներդրումներ իրականացնելու ծրագրեր են ներկայացրել», - ասաց Արծվիկ Մինասյանը։
«Հիմա մենք աշխատում ենք նրանց հետ, որպեսզի իրենց գաղափարները վերածվեն բիզնես ծրագրերի կամ գործարար նախաձեռնությունների կոնկրետ արդյունքների հասնելու համար», - տեղեկացրեց նախարարը։

Armenia’s new government has received investment proposals totaling 1 billion USD, Minister of Economic Development and Investments Artsvik Minasyan told the reporters today.
“Growth of interest among different companies and investors has been registered since May. During the meetings they have submitted projects on making investments in Armenia totaling 1 billion USD,” the minister said.
“We are working with them at present to turn their ideas into business projects or reaching concrete results in business initiatives,” Minasyan said.