Առևտրականների բարձրաձայնած խնդրի մասին վարչապետին զեկուցվելու է այսօր. Արման Եղոյան
Առևտրակնների բարձրաձայնած խնդրի մասին վարչապետին զեկուցվելու է այսօր, Aysor.am-ին ասաց վարչապետի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը:
«Շաբաթ օրը ՊԵԿ ղեկավարության հետ հանդիպում էր տեղի ունեցել, առևտրականները ներկայացրել են իրենց խնդիրները և ՊԵԿ-ն այսօր այդ խնդիրների մասին պետք է զեկուցի վարչապետին ու գտնեն լուծումներ», - նշեց Ա.Եղոյանը:
Հիշեցնենք, որ առավոտից տոնավաճառների մի շարք առևտրականներ բողոքի ցույց են իրականացնում կառավարության դիմաց՝ պահանջելով վարչապետին ընդունել իրենց: Նրանք նշում են, որ դժգոհ են մաքսազերծման գներից:

КГД сегодня доложит премьер-министру о проблеме торговцев – Арман Егоян
Премьер-министру Армении сегодня будет доложено об озвученной торговцами проблеме, заявил сегодня Aysor.am пресс-секретарь премьер-министра Арман Егоян.
«В субботу состоялась встреча с руководством Комитета государственных доходов, торговцы представили свои проблемы и КГД сегодня доложит об этих проблемах премьер-министру, чтобы найти решения», - сказал Арман Егоян.
Напомним, сегодня с утра торговцы ярмарок проводят акцию протеста перед зданием правительства Армении, требуя пересмотреть цены растаможки. Они требуют, чтобы их принял премьер-министр Никол Пашинян.