Առևտրականների բարձրաձայնած խնդրի մասին վարչապետին զեկուցվելու է այսօր. Արման Եղոյան
Առևտրակնների բարձրաձայնած խնդրի մասին վարչապետին զեկուցվելու է այսօր, Aysor.am-ին ասաց վարչապետի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը:
«Շաբաթ օրը ՊԵԿ ղեկավարության հետ հանդիպում էր տեղի ունեցել, առևտրականները ներկայացրել են իրենց խնդիրները և ՊԵԿ-ն այսօր այդ խնդիրների մասին պետք է զեկուցի վարչապետին ու գտնեն լուծումներ», - նշեց Ա.Եղոյանը:
Հիշեցնենք, որ առավոտից տոնավաճառների մի շարք առևտրականներ բողոքի ցույց են իրականացնում կառավարության դիմաց՝ պահանջելով վարչապետին ընդունել իրենց: Նրանք նշում են, որ դժգոհ են մաքսազերծման գներից:

Armenia’s PM to be briefed on protesters' issues today – PM’s spokesperson
Armenia’s Prime Minister will be briefed today on issues voiced by the traders, PM’s spokesperson Arman Yeghoyan told Aysor.am.
“On Saturday the traders met with the leadership of State Revenue Committee and presented their issues. Today the SRC is to report about them to the PM and discuss possible solutions,” Yeghoyan stressed.
Since morning traders are conducting protest action in front of the government building, demanding meeting with the PM. They are protesting against customs clearance tariffs.