Մանեն Ֆուտբոլիստների ասոցիցացիայի վարկածով ճանաչվել է ԱՊԼ-ի` օգոստոս ամսվա լավագույն խաղացող
Անգլիայի պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստների ասոցիացիան «Թվիթերի» իր պաշտոնական էջում նշել է անգլիական Պրմիեր-լիգայի` օգոստոս ամսվա լավագույն խաղացողի անունը:
Քվեարկության արդյունքում մրցանակին արժանացել է «Լիվերպուլի» հարձակվող Սադիո Մանեն:
Սենեգալցու հետ մրցակցել են Սերխիո Ագուերոն («Մանչեսթեր Սիթի»), Նիլ Էթերիջը («Քարդիֆ Սիթի»), Բենջամին Մենդին («Մանչեսթեր Սիթի»), Լուկաս Մոուրան («Տոտենհեմ») և Ռոբերտո Պերեյրան («Ուոթֆորդ»):
Օգոստոսին Մանեն մասնակցել է Պրեմիեր լիգայի մեկնարկային երեք խաղերին, որոնցում դարձել է 3 գոլի հեղինակ: Թիմը բոլոր այդ խաղերում հաղթանակ է տարել:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Մանեն հավակնում է դառնալ նաև Պրեմիեր-լիգայի` օգոստոս ամսվա լավագույն գոլի հեղինակը:

Мане признан лучшим игроком АПЛ в августе по версии Ассоциации футболистов
Ассоциация профессиональных футболистов в своём официальном «твиттере» назвала победителя в номинации на звание лучшего игрока английской Премьер-лиги в августе.
По итогам голосования премию выиграл нападающий «Ливерпуля» Садио Мане. Конкуренцию сенегальцу составили Серхио Агуэро («Манчестер Сити»), Нил Этеридж («Кардифф Сити»),Бенжамен Менди («Манчестер Сити»), Лукас Моура («Тоттенхэм Хотспур») и Роберто Перейра(«Уотфорд»).
В августе Мане принял участие в трёх стартовых матчах «Ливерпуля» в Премьер-лиге, в которых отметился тремя забитыми мячами. Команда одержала победу во всех встречах.
Ранее стало известно, что Мане также номинирован на звание лучшего игрока в августе по версии Премьер-лиги.