Արգենտինան հարկ է սահմանում արտահանողների համար
Արգենտինան լրացուցիչ հարկ է սահմանելու արտահանողների համար՝ բյուջեի եկամուտներն ավելացնելու և այն առանց դեֆիցիտի մակարդակի հասցնելու նպատակով: Գործողությունը նախատեսված է 2019 թվականի համար, հայտարարել է  Արգենտինայի նախագահ Մաուրիսիո Մակրին;
Իր ելույթում երկրի նախագահը նշել է, որ իշխանությունները կխնդրեն արտահանողներին, որոնք շահել են պեսոյի անկումից՝  ավելացնել ներդրումը բյուջեում, հայտնում է CNBS-ն:
Նա ընդգծել է, որ հարկն իրականում  «վատ եղանակ է», և դրա կիրառումն այս պահին հանդիսանում է «ծայրահեղ անհրաժեշտություն»:

Аргентина введет налог для экспортеров
Аргентина введет дополнительный налог для экспортеров, чтобы увеличить доходы бюджета и вывести его на бездефицитный уровень на год раньше, чем планировалось, - в 2019 году, заявил аргентинский президент Маурисио Макри, выступая на местном телевидении в понедельник.
В своем выступлении он отметил, что власти страны попросят экспортеров, которые выиграли от резкого ослабления аргентинского песо, увеличить вклад в бюджет страны, сообщает CNBC.
Он подчеркнул, что налоги на экспорт являются "плохими налогами", и их введение в данный момент обусловлено "крайней необходимостью".