Վախճանվել է բրիտանացի դերասանուհի Ժաքլին Փիրսը
Կյանքի 75-րդ տարում վախճանվել է բրիտանացի դերասանուհի Ժաքլին Փիրսը, որը նկարահանվել է մի շարք կուլտային գիտաֆանտաստիկ սերիալներում, հայտնել է The Sun թերթը, փոխանցում է ТАСС-ը:
Դերասնաուհու ընկերը՝ Ջոն Էյնսուորթը պատմել է, որ երկու շաբաթ առաջ Ժաքլինի մոտ թոքերի քաղցկեղ էին ախտորոշել, նա նախընտրել էր իր կյանքի վերջին օրերն անցկացնել տանը:
Փիրսը Դրամատիկական արվեստի թագավորական ակադեմիայի շռջանավարտուհի էր, որտեղ դերասանական վարպետություն է սովորել Էնթոնի Հոփկինսի և Ջոն Հերթի հետ միասին: Նա խաղացել է սարսափ ֆիլմերում և կատակերգություններում, նաև «Դոկտոր Ովը» և «Բլեյքի յոթնյակը» սերիալներում:

Умерла актриса Жаклин Пирс
Британская актриса Жаклин Пирс, снимавшаяся в ряде культовых научно-фантастических сериалов, умерла на 75-м году жизни. Об этом в понедельник сообщила газета The Sun, передает ТАСС.
По словам друга актрисы Джона Эйнсуорта, две недели назад у Жаклин диагностировали рак легких, она предпочла провести последние дни своей жизни дома.
Пирс была выпускницей Королевской академии драматического искусства, где училась актерскому мастерству вместе с Энтони Хопкинсом и Джон Хертом. Она играла в фильмах ужасов и комедиях, а также в таких сериалах, как "Доктор Кто" и "Семерка Блейка".