Մոսկվան ակնկալում է Պուտինի և Փաշինյանի միջև անկեղծ և լուրջ զրույց. Ուշակով
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 8-ին Մոսկվայում կքննարկեն կուտակված հարցերն անկեղծ զրույցի ժամանակ, այդ թվում` ՀԱՊԿ-ում և ԵԱՏՄ-ում համատեղ աշխատանքը, հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
«Շատ հարցեր են կուտակվել ինչպես մեր, այնպես էլ հայկական կողմի մոտ, դրա համար էլ մենք ակնկալում ենք անկեղծ, լուրջ զրույց բոլոր հարցերի շուրջ, որոնք վերաբերում են երկկողմ համագործակցությանը և միջազգային կազմակերպություններում՝ ԵԱՏՄ-ում և ՀԱՊԿ-ում, համատեղ աշխատանքին», - ասել է Ուշակովը՝ Մոսկվայում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ:
Նա հիշեցրել է, որ Վլադիմիր Պուտինի և Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպման վերաբերյալ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել օգոստոսի 16-ին՝ նրանց միջև կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ:
Ուշակովը հիշեցրել է, որ Պուտինը և Փաշինյանը հանդիպել են մայիսի 14-ին՝ Սոչիում, այնուհետև Հայաստանի վարչապետը ժամանել Ռուսաստան՝ Ֆուտբոլի ԱԱ-2018-ին ներկա լինելու համար:

В Москве ожидают откровенного и серьезного разговора Путина и Пашиняна - Ушаков
Президент РФ Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян 8 сентября в Москве обсудят накопившиеся вопросы в откровенном разговоре, в том числе совместную работу в ОДКБ и ЕврАзЭС, сообщил помощник главы российского государства Юрий Ушаков, сообщает «Интерфакс».
«Много вопросов накопилось, как у нашей стороны, так и у армянской, поэтому мы ожидаем откровенного, серьезного разговора по всем вопросам, которые касаются как двустороннего сотрудничества, так и совместной работы в международных органах, имеются в виду ЕврАзЭС и ОДКБ», - сказал помощник президента РФ Юрий Ушаков на брифинге в Москве.
Он напомнил, что о проведении встречи В.Путин и Н.Пашинян договорились во время телефонного разговора 16 августа.
Помощник главы государства напомнил, что В.Путин и Н.Пашинян встречались 14 мая в Сочи, а затем премьер-министр Армении приезжал в Россию на Чемпионат мира по футболу.