«Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեն յուրայիններով համալրել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրությունը նշանակված է սեպտեմբերի 22-ին։ Երեկ հայտնի դարձավ, որ Հայաստանի առաջնությանը մասնակցող բոլոր ակումբները ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում առաջադրել են ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանի թեկնածությունը։
Տեղեկություն կա, որ Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեն յուրայիններով համալրել: Մեզ հայտնի դարձավ, որ, մասնավորապես, կներկայացվի Արեն Մկրտչյանի թեկնածությունը, ով ժամանակին սպորտային մեկնաբան է աշխատել, իսկ հիմա վարչապետի կոռուպցիայի հարցերով օգնականն է։ Արեն Մկրտչյանը մեզ հետ զրույցում, մեկնաբանելով այդ լուրը, ասաց․ «Այդ մասին դեռ որևէ պաշտոնական տեղեկություն չկա հրապարակված, երբ հրապարակվի, դուք կիմանաք»։
Այսինքն՝ չի՞ բացառում, որ գործկոմի անդամ կդառնա։ «Միգուցե լինի, միգուցե՝ ոչ, սպասեք և կտեսնեք»։
Տեղեկացնենք, որ ՀՖՖ նախագահի ընտրության օրը ընդհանուր ժողովը նաև կընտրի գործադիր կոմիտե, որի անդամության թեկնածուներին առաջադրում են ՀՖՖ ակումբները։
Հիշեցնենք, որ 2002-ից ՀՖՖ-ն ղեկավարում է Ռուբեն Հայրապետյանը, իսկ ներկա գործկոմի կազմը 15 անդամից է բաղկացած․ կազմում են Սամվել Ալեքսանյանը, Տարոն Մարգարյանը, Հրայր Թովմասյանը, Վիկտոր Դալլաքյանը, Սուքիաս Ավետիսյանը և նախկին իշխանության հետ առնչություն ունեցող այլ անձինք»:

«Грапарак»: Никол Пашинян собирается укомплектовать состав исполкома ФФА своими людьми
Газета «Грапарак» пишет, что выборы президента Федерации футбола Армении (ФФА) назначены 22 сентября. Вчера стало известно, что все участвующие в первенстве Армении клубы выдвинули на пост президента ФФА кандидатуру директора Службы национальной безопасности Артура Ванецяна.
«Есть сведения, что Никол Пашинян намерен укомплектовать состав исполкома ФФА своими людьми. Нам стало известно, что, в частности, будет представлена кандидатура Арена Мкртчяна, который работал в свое время спортивным комментатором, а сейчас занимает пост советника премьер-министра по вопросам коррупции. Комментируя эти сведения в беседе с нами, Арен Мкртчян сказал:
"Официальная информация об этом пока не опубликована, когда будет опубликована, вы узнаете".
На вопрос, то есть, не исключается, что он станет членом исполкома, Арен Мкртчян ответил: "Может, да, а может, нет, подождите и увидите".
Отметим также, что в день выборов президента ФФА будет избран также исполком, кандидатов в члены которого выдвигают клубы ФФА.
Напомним, ФФА с 2002 года возглавляет Рубен Айрапетян, а нынешний состав исполкома состоит из 15 человек. В него входят Самвел Алексанян, Тарон Маргарян, Грайр Товмасян, Виктор Даллакян, Сукиас Аветисян и другие связанные с бывшей властью лица», - пишет газета.