«Ժողովուրդ». Տեղյակ չեմ` ինչ կեղծ փաստաթղթերի մասին է խոսքը. Ալիկ Սարգսյան
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է` ՀՔԾ-ում ևս մեկ քրեական գործ է հարուցվել մարտի 1-ի դեպքերի վերաբերյալ` կապված այդ օրը լուսադեմին Ազատության հրապարակում նստացույցի մասնակիցների նկատմամբ ոստիկանական բռնությունների հետ:
Մարտի 1-ի դեպքերից հետո` մինչև 2011թ., ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնը զբաղեցրեց այսօր ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ալիկ Սարգսյանը: Եվ «Ժողովուրդ» օրաթերթը նրանից հետաքրքրվել է` արդյոք իրեն հրավիրել են ՀՔԾ հարցաքննության:
Սակայն նա այդպես էլ հստակ պատասխան չի տվել. «Ի՞նչ կարևոր է` ինձ կանչել են, թե չեն կանչել: Եթե ինձ հետ կապված հարցեր են լինում, ես պարզաբանումներ անում եմ»: Ինչ վերաբերում է մարտի 1-ի լուսադեմին կատարվածին, այնուհետև ոստիկանական բռնությունները թաքցնելու նպատակով կեղծ փաստաթղթեր սարքելուն, Սարգսյանն ասել է, թե այդ ամենն իր օրոք չի եղել: «Տեղյակ չեմ` ինչ կեղծ փաստաթղթերի մասին է խոսքը: Վերջապես, անցել է 10 տարի: Ես ինչպե՞ս կարող եմ հիշել` ինչ փաստաթղթեր եմ կարդացել այդքան ժամանակ առաջ»

«Жоховурд»: Не знаю, о каких сфальсифицированных документах идет речь – Алик Саркисян
Газета «Жоховурд» пишет, что в Специальной следственной службе возбуждено еще одно дело о событиях 1 марта 2008 года, связанное с примененным полицией насилием утром 1 марта в отношении демонстрантов на площади Свободы.
После событий 1 марта и до 2011 года, должность начальника полиции занимал ныне депутат парламента от фракции Республиканской партии Армении Алик Саркисян. Корреспондент издания поинтересовался у него, вызывали ли его на допрос в Специальную следственную службу.
Однако Алик Саркисян так и не дал четкого ответа на этот вопрос: «Разве важно, вызывали меня на допрос или нет? Если бывают вопросы, связанные со мной, я даю разъяснения».
Что касается произошедших утром 1 марта событий на площади Свободы, а также фальсификации документов с целью сокрытия примененного полицией насилия, то Алик Саркисян ответил, что в период его пребывания на должности этого не происходило.
«Я не знаю, о каких сфальсифицированных документах идет речь. В конце концов, прошло 10 лет. Как я могу помнить, какие документы я читал столько времени назад», - сказал он.