Կոնվերս Բանկն ավարտել է երեք արժույթներով պարտատոմսերի տեղաբաշխումը
Կոնվերս Բանկը հաջողությամբ ավարտել է պարտատոմսերի հերթական  տեղաբաշխումը: 2018թ ապրիլի 26-ին սկսված գործընթացի  շրջանակներում տեղաբաշխվել են պարտատոմսեր երեք արժույթներով:
«Կոնվերս Բանկի պարտատոմսերի հերթական թողարկման շրջանակներում տեղաբաշխվել են ոչ միայն դրամային և դոլարային, այլև եվրո արժույթով պարտատոմսեր: Բոլոր արժույթներով պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը 36 ամիս է՝ նախորդ թողարկումների 24 ամիս ժամկետի փոխարեն», - ասել է  Կոնվերս Բանկի Ֆինանսական տնօրեն Հրանտ Հակոբյանը:
Դրամային պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը 3 մլրդ դրամ է՝ տարեկան 9,5% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ:
Դոլարային պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը 10 մլն դոլար է՝ տարեկան 5,25% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ:
Եվրո արժույթով պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը 5 մլն եվրո է՝ տարեկան 4% արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ:
Արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը կիսամյակային է:
Սեպտեմբերի 5-ին  պարտատոմսերը կցուցակվեն «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ֆոնդային բորսայի կորպորատիվ պարտատոմսերի հարթակում՝ երկրորդային շուկայում շրջանառվելու համար:

Конверс банк завершил размещение облигаций в трех валютах
«В рамках очередного выпуска облигаций Конверс Банка были размещены облигации не только в драмах и долларах, как в прошлом году, но и в евро. Срок погашения облигаций по всем трем валютам составляет 36 месяцев вместо 24 месяцев предыдущих выпусков», - отметил финансовый директор Конверс Банка Грант Акопян.
Общий объем выпуска облигаций в драмах составляет 3 млрд драмов, с купонной доходностью 9,5% годовых. Выпуск облигаций в долларах составляет 10 млн долларов, с купонной доходностью 5,25% годовых. А выпуск облигаций в евро составляет 5 млн евро, с купонной доходностью 4% годовых. Периодичность выплаты купона всех трех выпусков – раз в полгода.
5-го сентября облигации пройдут процедуру листинга на площадке корпоративных облигаций фондовой биржи NASDAQ OMX Armenia для оборота на вторичном рынке.