Բորիս Ջոնսոնի կինը դավաճանության պատճառով  նրան վռնդել է տնից
Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախկին նախարար և Լոնդոնի նախկին քաղաքագլուխ Բորիս Ջոնսոնն այլևս նույն հարկի տակ չի ապրում իր կնոջ՝ Մարինա Ուիլերի հետ և նրա հետ միասին չի հայտնվում հասարակության մեջ, հայտնել է The Sun տաբլոիդը:
Նրա տվյալներով՝ կինը Ջոնսոնին տնից դուրս է արել հերթական դավաճանության համար: Ամուսինները, որոնք չորս չափահաս երեխա ունեն, 25 տարվա ամուսնության ընթացքում բաժանվում են արդեն երրորդ անգամ:
Ուիլերը իրավապաշտպան է ու փաստաբան: Ինչպես գրում է The Sun-ը, նա Ջոնսոնին արդեն տնից վռնդել է 2004 և 2010 թվականներին:
Պատճառը նրա սիրավեպերն էին լրագրողուհի Պետրոնելա Ուայաթի և արվեստաբան Հելեն Մաքինթայրի հետ: Վերջինից Ջոնսոնը, ըստ լուրերի, երեխա ունի:
Չնայած դրան, երկու անգամ էլ Ուիլերը ներել է ամուսնուն: Սակայն Ջոնսոնի ավագ դստեր՝ Լարայի խոսքով՝ Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախկին նախարարին երրորդ շանսն արդեն չեն տա: The Sun-ը նշում է, որ տեղի ունեցածն ակնհայտորեն չի մեծացնի Ջոնսոնի ժողովրդականությունը
Պահպանողական կուսակցության շարքերում, որը, թորիների ներկայիս ղեկավար Թերեզա Մեյի քաղաքական հակառակորդների կարծիքով, Ջոնսոնը կարող էր գլխավորել:

Жена Бориса Джонсона выгнала его из дома из-за измены
Экс-глава МИД Великобритании и бывший мэр Лондона Борис Джонсон больше не живет под одной крышей со своей супругой Мариной Уилер и не появляется вместе с ней в обществе, сообщил таблоид The Sun.
По его данным, жена выгнала Джонсона из дома за очередную измену. Супруги, у которых четверо взрослых детей, за 25 лет брака расстаются уже в третий раз.
Уилер - правозащитница и адвокат. Как пишет The Sun, она уже выставляла Джонсона за дверь в 2004 и 2010 годах. Причиной были его романы с журналисткой Петронеллой Уайатт и искусствоведом Хелен Макинтайр. От последней у Джонсона, по слухам, есть ребенок.
Несмотря на это, оба раза Уилер прощала мужа. Однако, по словам старшей дочери Джонсона Лары, третьего шанса бывшему главе МИД Великобритании уже не дадут.
The Sun отмечает, что произошедшее явно не прибавит Джонсону популярности в рядах Консервативной партии, в лидеры которой его прочат политические противники нынешней главы тори Терезы Мэй.
Кроме того, Джонсон, по всей видимости, лишился советника, которым для него долгие годы была жена. По словам друзей семьи, он никогда не принимал важных политических решений, предварительно с ней не посоветовавшись.