Այդպես Սերժ Սարգսյանն աներ, կուտեիք մեզ. Շարմազանովը՝ Փաշինյանի հայտարարությունների մասին (Տեսանյութ)
07/09/2018 12:52
Մինչև հիմա մի հատ կոռուպցիոն դեպք դեռ չի բացահայտվել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Հլը մենակ խոսում են, հենց կբացահայտվի, դատարանի որոշում կլինի, կխոսենք», - ասաց նա:
Շարմազանովը նշեց, որ քանի դեռ չկա դատական վերջնական վճիռ, պետք է պահել անմեղության կանխավարկածը և ոչ մեկ իրավունք չունի գնահատականներ տալ:
«Վարչապետը ո՞ր իրավունքով է կանգնում մինչև ԱԱԾ տեսանյութի հրապարակումը գնահատական հնչեցնում, տենց աներ Սերժ Սարգսյանը, կուտեիք մեզ», - նշեց նա:

Если бы Серж Саргсян сделал такое, вы бы его разорвали на части – Эдуард Шармазанов о заявлениях Никола Пашиняна
До сих пор ни одно коррупционное дело не раскрыто, заявил в беседе с журналистами вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
«Пока что об этом одни разговоры, как только раскроют, будет решение суда, поговорим», - сказал Эдуард Шармазанов.
Он отметил, что до окончательного приговора суда должна соблюдаться презумпция невиновности, и никто не имеет права давать оценки.
«Какое у премьер-министра есть право до опубликования видеоматериала Службы национальной безопасности озвучивать оценки, если бы Серж Саргсян сделал такое, вы бы его разорвали на части».