Պուտինը սեպտեմբերի վերջին կայցելի Ադրբեջան
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը սեպտեմբերին և հոկտեմբերին գործնական այցերով կլինի Ադրբեջանում, Տաջիկստանում և Ուզբեկստանում, հայտնում է «Известия» թերթը:
Պետության ղեկավարի միջազգային հարցերով օգնական Յուրի Ուշակովը հայտարարել է, որ սեպտեմբերի վերջին Պուտինը կայցելի Ադրբեջան, սեպտեմբերի 27-28-ը՝ կմասնակցի Տաջիկստանի մայրաքաղաք Դուշանբեում ԱՊՀ երկրների առաջնորդների հանդիպմանը: Վլադիմիր Պուտինի այցը Ուզբեկստան նախատեսվում է հոկտեմբերին:
Բացի այդ, մինչև տարվա վերջ Ռուսաստանը կընդունի եռակողմ գագաթաժողով` Ռուսաստանի, Իրանի և Ադրբեջանի նախագահների մասնակցությամբ:

Путин в конце сентября посетит Азербайджан
Президент РФ Владимир Путин в сентябре и октябре посетит с деловыми визитами Азербайджан, Таджикистан и Узбекистан, сообщает газета «Известия».
Помощник главы государства по международным делам Юрий Ушаков заявил, что в конце сентября Путин совершит визит в Азербайджан, 27-28 сентября глава государства примет участие во встрече лидеров стран СНГ в столице Таджикистана Душанбе. На октябрь запланирован визит Владимира Путина в Узбекистан.
Кроме того, до конца года Россия примет трехсторонний саммит с участием президентов РФ, Ирана и Азербайджана.