Ռուսաստանը չեղարկել է Միքայել Հարությունյանի հետախուզումը
Ռուսաստանը չեղարկել է ԱՊՀ միջպետական հետախուզման մեջ գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանի նկատմամբ հետախուզումն իր տարածքում, «Интерфакс»-ին հայտնել է տեղեկատվական աղբյուրը:
«Հարությունյանի դեմ 2008 թվականի մարտի 1-ի գործի նյութերը հետազոտելուց հետո որոշում է կայացվել չեղարկել է նրա նկատմամբ հետախուզումը Ռուսաստանի տարածքում», - ասել է աղբյուրը։
ՌԴ տարածքում Հարությունյանին ոչինչ չի սպառնում, սակայն ԱՊՀ երկրներ գնալիս նրան կարող են ձերբակալել ու հանձնել Հայաստանին։
Աղբյուրը նաև նշել է, որ որոշ ժամանակ առաջ Մոսկվային պաշտպանության նախկին նախարարի ձերբակալման և հանձնման վերաբերյալ հարցում է ուղարկվել ոչ թե ՀՀ դատախազությունից, այլ՝ Միջպետական հետախուզության գծով:

Russia cancels the search for Armenia’s ex defense minister Michael Harutyunyan in its territory, a source told Interfax.
CIS inter-state search has been declared for Harutyunyan after charges are brought against him over March 1, 2008 developments in Yerevan.
“After studying the materials of the case a decision has been made to cancel the search in the Russian territory,” the source said, adding that nothing threatens Harutyunyan in Russia’s territory but in case of traveling to CIS he might be detained and handed to Armenia.