Կոնվերս Բանկը «Արմենիա Էքսպո»-ի շրջանակում ներկայանում է մի քանի մրցունակ առաջարկով
«Արմենիա Էքսպո» ցուցահանդեսին Կոնվերս Բանկը ներկայանում է վարկավորման մի քանի շահավետ առաջարկներով՝ «Բրիջ», Արտահանման և նախաարտահանման վարկերով, Converse trade, ինչպես նաև պետական սուբսիդավորմամբ գյուղվարկավորման պրոդուկտներով:
«Կոնվերս Բանկը կարևորում է փոքր և միջին ձեռնարկությունների համար վարկային միջոցների հասանելիության ապահովումը՝ մշտապես բարելավելով ՓՄՁ վարկավորման պայմանները, հանդես գալով շահավետ առաջարկներով: Մրցունակ և հասանելի առաջարկների շնորհիվ վերջին մեկ տարվա ընթացքում  Կոնվերս Բանկի ՓՄՁ վարկավորման պորտֆելն աճել է  45,7 տոկոսով», - ասաց Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի դեպարտամենտի տնօրեն Ռոստոմ Բադալյանը:
Անդրադառնալով «Արմենիա Էքսպո»-ի շրջանակներում ներկայացված առաջարկներին՝ նա նշեց, որ «Բրիջ» վարկատեսակով ՓՄՁ վարկավորում է իրականացվում դրամով, դոլարով և եվրոյով՝ մինչև  12 ամիս, դրամային վարկերի տարեկան  տոկոսադրույքը սկսած 10, իսկ դոլարային և եվրոյով վարկավորման տոկոսադրույքները՝ սկսած  համապատասխանաբար 6,5  և 5 տոկոսից:
Արտանահման և նախաարտահանման վարկավորում է իրականացվում մինչև 12 ամիս ժամկետով՝ եվրոյով սկսած 4, իսկ դոլարով՝ սկսած 6 տոկոս տարեկան դրույքաչափով:
«Պետական սուբսիդավորմամբ գյուղվարկավորումը Կոնվերս Բանկի՝ ամենապահանջված վարկատեսակներից է: Դրա շրջանակներում Բանկը ժամանակակից տեխնոլոգիաներով մշակվող ինտենսիվ պտղատու այգիների հիմնման, համայնքներում ագրոպարենային ոլորտում զարգացման ծրագրերի իրականացման, ագրոպարենային ոլորտի սարքավորումների ֆինանսական վարձակալության և գյուղատնտեսական հումքի մթերումների (գնումների) նպատակով վարկավորում է իրականացնում տարեկան սկսած 2% -ից», - ասաց Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի դեպարտամենտի տնօրենը՝ հավելելով, որ ծրագրերի շրջանակներում Բանկի գործող և նոր հաճախորդները կարող են ստանալ մինչև 10 մլն դրամի չափով և մինչև 7 տարի մարման ժամկետով վարկեր:
Նշվեց նաև, որ «Արմենիա Էքսպո»-ի այցելուները Կոնվերս Բանկի առաջարկների մասին կարող են համապատասխան խորհրդատվություն ստանալ տեղում՝ Բանկի տաղավարում:

Converse Bank displays  a number of attractive products at Armenia EXPO, such as BRIDGE loans, export loans and pre-export finance, Converse Trade and government-subsidized agricultural loans.
“Converse Bank prioritizes the accessibility of credits to small and medium businesses and continuously improves the SME financing by offering advantageous terms.  Due to competitive and affordable offers the SME loan portfolio of Converse Bank has grown by 45.7% in the recent year,” Converse Bank Corporate Business Director Rostom Badalyan said.
With regard to the offers displayed at Armenian EXPO, Mr. Badalyan stated  that the BRIDGE loan is issued to small and medium businesses with AMD, USD and EUR at up to 12-month maturity, and the annual interest starts from 10%, 6.5% and 5% for AMD, USD and EUR loans respectively.
The export and pre-export financing is provided for up to 12-month period at annual interest rate starting from 4% for EUR and 6% for USD.
“The government-subsidized agro lending is among the mostly demanded facilities of Converse Bank.  Within the scope of the particular program, the Bank issues loans starting at 2% annual interest rate intended for establishment of intensive modern orchards, implementation of agro-food processing development projects in communities, financial lease of agro-food processing equipment and procurement of agricultural raw materials,” Converse Bank Corporate Business Director said and added that under the aforementioned program the existing and new customers of the Bank can receive loans to the amount of AMD 10 M and at 7-year maturity at most.
Rostom Badalyan mentioned that the visitors of Armenia EXPO can seek advice on the products offered by the Bank at the pavilion of Converse Bank.