Կոնվերս Բանկը «Արմենիա Էքսպո»-ի շրջանակում ներկայանում է մի քանի մրցունակ առաջարկով
«Արմենիա Էքսպո» ցուցահանդեսին Կոնվերս Բանկը ներկայանում է վարկավորման մի քանի շահավետ առաջարկներով՝ «Բրիջ», Արտահանման և նախաարտահանման վարկերով, Converse trade, ինչպես նաև պետական սուբսիդավորմամբ գյուղվարկավորման պրոդուկտներով:
«Կոնվերս Բանկը կարևորում է փոքր և միջին ձեռնարկությունների համար վարկային միջոցների հասանելիության ապահովումը՝ մշտապես բարելավելով ՓՄՁ վարկավորման պայմանները, հանդես գալով շահավետ առաջարկներով: Մրցունակ և հասանելի առաջարկների շնորհիվ վերջին մեկ տարվա ընթացքում  Կոնվերս Բանկի ՓՄՁ վարկավորման պորտֆելն աճել է  45,7 տոկոսով», - ասաց Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի դեպարտամենտի տնօրեն Ռոստոմ Բադալյանը:
Անդրադառնալով «Արմենիա Էքսպո»-ի շրջանակներում ներկայացված առաջարկներին՝ նա նշեց, որ «Բրիջ» վարկատեսակով ՓՄՁ վարկավորում է իրականացվում դրամով, դոլարով և եվրոյով՝ մինչև  12 ամիս, դրամային վարկերի տարեկան  տոկոսադրույքը սկսած 10, իսկ դոլարային և եվրոյով վարկավորման տոկոսադրույքները՝ սկսած  համապատասխանաբար 6,5  և 5 տոկոսից:
Արտանահման և նախաարտահանման վարկավորում է իրականացվում մինչև 12 ամիս ժամկետով՝ եվրոյով սկսած 4, իսկ դոլարով՝ սկսած 6 տոկոս տարեկան դրույքաչափով:
«Պետական սուբսիդավորմամբ գյուղվարկավորումը Կոնվերս Բանկի՝ ամենապահանջված վարկատեսակներից է: Դրա շրջանակներում Բանկը ժամանակակից տեխնոլոգիաներով մշակվող ինտենսիվ պտղատու այգիների հիմնման, համայնքներում ագրոպարենային ոլորտում զարգացման ծրագրերի իրականացման, ագրոպարենային ոլորտի սարքավորումների ֆինանսական վարձակալության և գյուղատնտեսական հումքի մթերումների (գնումների) նպատակով վարկավորում է իրականացնում տարեկան սկսած 2% -ից», - ասաց Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի դեպարտամենտի տնօրենը՝ հավելելով, որ ծրագրերի շրջանակներում Բանկի գործող և նոր հաճախորդները կարող են ստանալ մինչև 10 մլն դրամի չափով և մինչև 7 տարի մարման ժամկետով վարկեր:
Նշվեց նաև, որ «Արմենիա Էքսպո»-ի այցելուները Կոնվերս Բանկի առաջարկների մասին կարող են համապատասխան խորհրդատվություն ստանալ տեղում՝ Բանկի տաղավարում:

В рамках выставки «Армения Экспо» Конверс Банк представляет ряд конкурентоспособных предложений
На выставке «Армения Экспо» Конверс Банк представляет несколько выгодных предложений по части кредитования: «Бридж», экспортные и предэкспортные кредиты, Converse trade, а также сельскохозяйственные кредитные продукты с государственным субсидированием.
«Конверс Банк придает большое значение обеспечению доступности кредитных средств для малых и средних предприятий, постоянно улучшая условия кредитования малого и среднего бизнеса и выступая с выгодными предложениями. Благодаря конкурентоспособным и доступным предложениям, за последний год портфель кредитования МСП в «Конверс Банке» увеличился на 45,7 процентов», - отметил Ростом Бадалян, директор по корпоративному бизнесу «Конверс Банка».
Относительно предложений, представленных в рамках «Армения Экспо», он отметил, что кредиты «Бридж» для МСП предоставляются в драмах, долларах и евро, со сроком погашения до 12 месяцев, с годовой процентной ставкой от 10 процентов для кредитов в драмах, а для кредитов в долларах и евро - от 6,5 и 5 процентов, соответственно.
Экспортные и предэкспортные кредиты предоставляются со сроком погашения до 12 месяцев, в евро, с годовой процентной ставкой от 4, а в долларах – от 6 процентов.
«Сельскохозяйственные кредиты с государственным субсидированием – один из наиболее востребованных видов кредитования в Конверс Банке. В рамках этих кредитов, Банк осуществляет финансирование разведения интенсивных плодовых садов, обрабатываемых с помощью современных технологий, осуществления в общинах программ развития в агропищевом секторе, финансового лизинга оборудования для агропищевого сектора и приобретения сельскохозяйственного сырья, с годовой процентной ставкой от 2%», - отметил
директор по корпоративному бизнесу Конверс Банка, добавив, что в рамках этих программ действующие и новые клиенты Банка могут получить кредиты на сумму до 10 млн. драмов, со сроком погашения до 7 лет.
Также было отмечено, что посетители «Армения Экспо» могут получить соответствующую консультацию по предложениям Конверс Банка на месте, в павильоне Банка.