Բացառվում է, որ համագործակցենք Ռոբերտ Քոչարյանի հետ. Արթուր Բաղդասարյան
«Օրինաց երկիր» կուսակցությունը բացառում է քաղաքական համագործակցությունը Ռոբերտ Քոչարյանի, նրան սատարող քաղաքական կազմակերպությունների հետ, այսօր նախընտրական ծրագրի շնորհանդեսի ժամանակ հայտարարեց ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը։
«Մենք աջակցել ու շարունակելու ենք աջակցելու հեղափոխությանը՝ չնույնականացվելով այն իշխանության հետ, որ կա այսօր Հայաստանում», - հայտարարեց Բաղդասարյանը։
Հիշեցնենք՝ Արթուր Բաղդասարյանը Ռոբերտ Քոչարյանի նախագահության տարիներին զբաղեցրել է ԱԺ նախագահի պաշտոնը. 2003 թ. հունիսի 12-ին ընտրվել է ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ և 2006 թ. մայիսի 29-ին ներկայացրել է հրաժարական այդ պաշտոնից։ Իսկ արդեն ավելի ուշ Հայաստանի Հանրապետության նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից մեղադրվել է Անգլիայի համար լրտեսություն կատարելու մեջ։

Артур Багдасарян: «Оринац еркир» исключает политическое сотрудничество с Робертом Кочаряном
Партия «Оринац еркир» исключает политическое сотрудничество с Робертом Кочаряном, поддерживающими его политическими организациями, заявил сегодня на презентации предвыборной программы председатель партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян.
«Мы поддерживали, и будем поддерживать революцию, не идентифицируя ее с сегодняшней властью Армении», - заявил Артур Багдасарян.
Напомним, в период президентства Роберта Кочаряна Артур Багдасарян занимал должность спикера Национального Собрания Армении. Он был избран председателем парламента 12 июня 2003 года и 29 мая 2006 года продал в отставку с этого поста. А позднее он был обвинен экс-президентом Армении Робертом Кочаряном в шпионаже против Армении.