Փաշինյանը Պուտինի հետ հանդիպմանը հույս է հայտնել, որ հարաբերությունները կկառուցվեն ներքին գործերին չմիջամտելու սկզբունքի հիման վրա
Մոսկվայում մեկնարկել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Հանդիպմանը Ն.Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ երկու երկրների հարաբերությունները կկառուցվեն ներքին գործերին չմիջամտելու սկզբունքի հիման վրա, տեղեկացնում են ռուսական լրատվամիջոցները:
«Վստահ եմ, որ այդ հարցերը լուծում կստանան, և մենք հենվելու ենք մեր դաշնակցային հարաբերությունների շահերի հարգանքի, մեր երկրների շահերի հարգանքի, մեր երկրների ներքին գործերին չմիջամտելու սկզբունքի վրա, ինքնիշխանության հարգանքի վրա», - ասել է Փաշինյանը:
Նա նաև ասել է, որ Հայաստանն ու Ռուսաստանը ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման ներուժ ունեն:
Փաշինյանի խոսքով՝ պետք է փորձեր արվեն երկու երկրների հարաբերությունների լիարժեք ներուժը բացահայտելու ուղղությամբ: Նրա խոսքով, չնայած երկու երկրների լրատվամիջոցներում հոռետեսական հրապարակումներին, փոխգործակցությունը զարգանում է «դինամիկ»:

Armenia’s PM hopes relations between Armenia and Russia to be built on the principle of non-interference into domestic affairs
08/09/2018 15:38
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin met in Kremlin today.
During the meeting Pashinyan voiced hope that the relations between the two countries will be built on the principle of non-interference into domestic affairs of the countries, Russian media reports.
“I am convinced all the issues will be solved on the basis of respect of interests of our allied relations, sovereignty and principle of non-interference into domestic issues of two countries,” Pashinyan said.
He also stressed that Armenia and Russia have great potential for development of military-technical cooperation.
Pashinyan stressed that it is necessary to fully unveil the potential of relations between the two countries. He noted that despite the pessimistic media publications in Armenia and Russia the relations between the two countries are developing “dynamically”