Փաշինյանը Պուտինի հետ հանդիպմանը հույս է հայտնել, որ հարաբերությունները կկառուցվեն ներքին գործերին չմիջամտելու սկզբունքի հիման վրա
08/09/2018 15:30
Մոսկվայում մեկնարկել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Հանդիպմանը Ն.Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ երկու երկրների հարաբերությունները կկառուցվեն ներքին գործերին չմիջամտելու սկզբունքի հիման վրա, տեղեկացնում են ռուսական լրատվամիջոցները:
«Վստահ եմ, որ այդ հարցերը լուծում կստանան, և մենք հենվելու ենք մեր դաշնակցային հարաբերությունների շահերի հարգանքի, մեր երկրների շահերի հարգանքի, մեր երկրների ներքին գործերին չմիջամտելու սկզբունքի վրա, ինքնիշխանության հարգանքի վրա», - ասել է Փաշինյանը:
Նա նաև ասել է, որ Հայաստանն ու Ռուսաստանը ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման ներուժ ունեն:
Փաշինյանի խոսքով՝ պետք է փորձեր արվեն երկու երկրների հարաբերությունների լիարժեք ներուժը բացահայտելու ուղղությամբ: Նրա խոսքով, չնայած երկու երկրների լրատվամիջոցներում հոռետեսական հրապարակումներին, փոխգործակցությունը զարգանում է «դինամիկ»:

Пашинян на встрече с Путиным выразил надежду, что отношения будут строиться на принципе невмешательства во внутренние дела
08/09/2018 15:33
В Москве началась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента России Владимира Путина.
Как сообщают российские СМИ, Н.Пашинян выразил надежду, что отношения РФ и Армении будут строиться на принципе невмешательства во внутренние дела.
«Уверен, что эти вопросы будут решены, и мы будем опираться на уважение интересов наших союзнических отношений, уважения интересов наших стран, уважение суверенитета наших стран на принципе невмешательства во внутренние дела друг друга», - сказал Пашинян.
Он также заявил, что у двух стран есть потенциал в развитии военно-технического сотрудничества.
По словам Н.Пашиняна, нужно стараться раскрыть весь потенциал отношений двух стран. По его словам, вопреки пессимистическим публикациям в СМИ двух стран, взаимодействие развивается «динамично».