Քաղաքական ապաստան հենց այնպես չեն տալիս. Ռուստամյանը՝ Միքայել Հարությունյանի մասին (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի Դաշնակցություն խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը կարծում է, որ քաղաքական ապաստան քաղաքական գործչի համար հենց այնպես չեն տալիս և պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանի դեպքն էլ հենց այդ համատեքստում է դիտարկում։
«Մարդկանց քաղաքական ապաստան տալիս են միայն այն դեպքում, երբ համարում են, որ մարդու իրավունքների խախտումներ կարող են տեղի ունենալ, եթե ինքը վերադարձվի տվյալ երկրին», - այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Ռուստամյանը։
Ռուսաստանի Դաշնությունը, հիշեցնենք, չեղարկել էր պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանի հետախուզումը, ինչը նշանակում է, որ ՌԴ իրավապահները Միքայել Հարությունյանին չեն հանձնի Հայաստանին։

Политическое убежище предоставляют не так просто – Армен Рустамян о Микаеле Арутюняне
Руководитель парламентской фракции АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян считает, что политическое убежище предоставляется политическим деятелям не так просто и случай Микаела Арутюняна рассматривается именно в данном контексте.
«Людям предоставляют политическое убежище только в том случае, когда считают, что в случае его возвращения на родину может иметь место нарушение прав человека», - заявил сегодня на брифинге Армен Рустамян.
Напомним, объявленный в межгосударственный розыск СНГ экс-министр обороны Армении генерал-лейтенант Микаел Арутюнян снят с розыска на территории РФ. Это означает, что Микаел Арутюнян не будет экстрадирован в Армению.