Նոր քրեական գործեր են հարուցվելու. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարեց, որ քրեական գործեր են հարուցվելու: Փաշինյանը նշեց, որ այսօր ԱԱԾ տնօրենն իր ասուլիսի ժամանակ կանդրադառնա առաջիկայում կատարվելիք բացահայտումներին:
Փաշինյանը նաև նշեց, որ Մարտի 1-ի գործը պետք է բացահայտվի, մարդասպանները պետք է կանգնեն դատարանի առաջ, թալանվածը պետք է վերադարձվի:
Նա նաև հավելեց, որ երբեք ոչ մի կապ չի ունեցել կոռուպցիոներների հետ:
«Կոռուպցիոներների, թալանչիների հետ որևէ կոմպրոմիս չունեմ ու չեմ ունենալու, նրանք չեն կարող ինձ կանգնեցնել: Նրանց պարտություն է սպասվում, որովհետև նրանք ժողովրդից թալանածը պետք է կոպեկ-կոպեկ վերադարձնեն: ՀՀ քաղաքացիներին գնդակահարածը, սահմանից զինվորին հանած Երևան բերածը, երևանցիների պատուհաններին ավտոմատներով կրակածը, օլիգարխների թինազորին զենք բաժանածը և նրանց ժողովրդի վրա կրակելու հրահանգ տվածը պետք է պատասխան տա», - նշեց Փաշինյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր վարչապետը ԱԱԾ տնօրենին հանձնարարել էր  ասուլիս տալ իր՝ ՀՔԾ պետի հետ ունեցած հեռախոսազրույցի գաղտնալսման վերաբերյալ։

New criminal cases to be filed over March 1 events – Nikol Pashinyan
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said in a live video today that new criminal cases will be filed and the National Security Service director will speak about them at a news conference.
He said all the criminals of March 1 case will be revealed, all will be held responsible all the robbed will be returned to people.
“No compromises with corrupted people. They cannot stop me. They will be defeated. They will return everything to people until the last robbed penny. Those who shot at people, those who robbed the people, those who gave arms to their bodyguards they will all be held responsible,” Pashinyan stressed.