«Քաղաքապետի 12 երանգները». ինչպիսի՞ գնահատական ունեն քաղաքացիները՝ թեկնածուների մասին (տեսանյութ)
Երևանի ավագանու ընտրություններում հարցվողների 22,5 տոկոսը լիովին դրական է վերաբերում «Բարգավաճ Հայաստան»-ի քաղաքապետի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանին։
«43,6 տոկոսն ավելի շուտ դրական է վերաբերվում», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը «Քաղաքապետի 12 երանգները» հետազոտության տվյալները ներկայացրեց «GALLUP INTERNATIONAL ASSOCIATION»-ը։
Քաղաքապետի թեկնածու Արարատ Զուրաբյանին 9,6 տոկոսը լիովին դրական է գնահատում, իսկ 30,6 տոկոսն՝ ավելի շուտ դրական։
Զարուհի Փոստանջյանին 14,6 տոկոսն է լիովին դրական վերաբերվում, իսկ 32,6 տոկոսն` ավելի շատ դրական։
Հարցման տվյալներով՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին հարցվածների 10 տոկոսն է լիովին դրական գնահատում, իսկ 35,9 տոկոսն՝ ավելի շուտ դրական։
«Իմ քայլը» դաշինքի թեկնածու Հայկ Մարությանին լիովին դրական է գնահատում հարցվածների 39,5 տոկոսը, իսկ 31,9 տոկոսն՝ ավելի շուտ դրական։
«Լույս» դաշինքի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանին լիովին դրական են գնահատում 18,8 տոկոսը, իսկ ավելի շուտ դրական՝ 27,3 տոկոսը։

GALLUP INTERNATIONAL ASSOCIATION presented today the results of the public opinion poll entitled “12 Shades of Mayor”.
According to it, 22.5% of the respondents have fully positive attitude toward Prosperous Armenia Party mayoral candidate Naira Zohrabyan and 43.6% have more positive attitude. Some 9.6% have fully positive attitude toward candidate Ararat Zurabyan and 30.6% more positive.
Some 14.6% of respondents have fully positive attitude toward Zaruhi Postanjyan, 32.6% more positive.
The polls showed that 10% has fully positive attitude toward Raffi Hovhanissian and 35.9% more positive.
About 18.8% of the respondents have fully positive attitude toward Luys candidate Artak Zeynalyan and 27.3 more positive.