Սերժ Սարգսյանը շարունակում է խուսափել թիմակիցների հետ ուղիղ շփումից. «Հրապարակ»
Ս․ Սարգսյանը շարունակում է խուսափել թիմակիցների հետ ուղիղ շփումից, ՀՀԿ ԳՄ անդամ իր էմիսարների միջոցով է հաղորդակցվում, հրահանգավորում շարքերին, մասնավորապես՝ Վիգեն Սարգսյանի, Արմեն Աշոտյանի, Էդուարդ Շարմազանովի։
«Հրապարակ»-ի փոխանցմամբ՝ նրանք էլ շարքերին փոխանցել են, որ շուտով կհստակեցվի իրենց ծրագիրը, խորհրդի նիստ կգումարեն, որտեղ նաև Վիգեն Սարգսյանին կընտրեն կուսակցության առաջին փոխնախագահի պաշտոնում, որը, ի դեպ, ամիսներ առաջ զբաղեցնում էր նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
«Ի դեպ, վերջինիս շրջապատից տեղեկացանք, որ իշխանափոխությունից հետո Կարապետյանը չի հեռացել Հայաստանից, ընտանիքի հետ մնում է Երևանում, կարճ ժամանակով հանգստի է մեկնել ու վերադարձել, սակայն գրեթե լիովին խզել է կապերը ՀՀԿ-ի հետ», -հավելել է թերթը։

Hraparak writes that Serzh Sargsyan continues avoiding direct contacts with his teammates and gives orders to them through Vigen Sargsyan, Armen Ashotyan, Eduard Sharmazanov.
According to the paper, they informed their party mates that soon their program will be clarified, party’s political council will convene session where Vigen Sargsyan will be elected first deputy chairman of the party. This post previously was hold by ex prime minister Karen Karapetyan.
“By the way, we have learnt that after the transition of power, Karen Karapetyan has not left the country and is in Yerevan but completely breached ties with the Republican party,” the paper writes.