Նպատակը փակելն է բոլոր նրանց, ովքեր ոճրագործություն են գործել Մարտի 1-ին. ՀՀ վարչապետ
Նպատակը փակելն է բոլոր նրանց, ովքեր ոճրագործություն են գործել Մարտի մեկին, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությանը, որն ասել էր, թե ԱԱԾ տնօրենի ու ՀՔԾ պետի հեռախոսազրույցի գաղտնալսումը ցույց տվեց, որ նպատակն իրեն փակելն էր։
Անդրադառնալով օլիգարխների անվտանգության աշխատակիցներին զինաթափելուն՝ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ գործողություններ արդեն արվել են։
«Խոսել եմ ապօրինի կառույցների մասին և գործողություններ արվել են, այդ գործողությունների մի մասի մասին արդեն տեղեկացված եք, իսկ մյուս մասին, ըստ անհրաժեշտության, կտեղեկանանք»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Цель в том, чтобы посадить всех тех, кто совершил преступление 1 марта – премьер-министр Армении
Цель в том, чтобы посадить всех тех, кто совершил преступление 1 марта, заявил сегодня журналистам премьер-министр Армении Никол Пашинян, касаясь заявления второго президента Армении Роберта Кочаряна, что запись разговора директора СНБ и начальник Специальной следственной службы свидетельствует о том, что преследуется цель посадить его.
Касаясь разоружения сотрудников службы безопасности олигархов, Никол Пашинян заявил, что в этом направлении уже проведены мероприятия.
«Я говорил о незаконных структурах и выполнены действия, о части этих действий вы уже знаете, а о другой части вы будете проинформированы по мере необходимости», - сказал Никол Пашинян.