Նպատակը փակելն է բոլոր նրանց, ովքեր ոճրագործություն են գործել Մարտի 1-ին. ՀՀ վարչապետ
Նպատակը փակելն է բոլոր նրանց, ովքեր ոճրագործություն են գործել Մարտի մեկին, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությանը, որն ասել էր, թե ԱԱԾ տնօրենի ու ՀՔԾ պետի հեռախոսազրույցի գաղտնալսումը ցույց տվեց, որ նպատակն իրեն փակելն էր։
Անդրադառնալով օլիգարխների անվտանգության աշխատակիցներին զինաթափելուն՝ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ գործողություններ արդեն արվել են։
«Խոսել եմ ապօրինի կառույցների մասին և գործողություններ արվել են, այդ գործողությունների մի մասի մասին արդեն տեղեկացված եք, իսկ մյուս մասին, ըստ անհրաժեշտության, կտեղեկանանք»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Our goal is to imprison all those who committed crimes on March 1 – Armenia’s PM
Our goal is to imprison all those who committed crimes on March 1, Prime Minister Nikol Pashinyan told the reporters today, referring to the statement of second Armenian president who said that the wiretapped conversation showed that they were aimed at imprisoning him.
As to disarming bodyguards of oligarchs, Pashinyan said necessary measures have already been undertaken.
“I have spoken of illegal institutions and measures have already been undertaken, and you have already learnt about them,” Pashinyan said, adding that soon other details will also be available.