Ամեն մի քաղաքացու պառկեցնելուց, պատին դեմ տալուց ոստիկանությունը հաճույք չի ստանում. Վալերի Օսիպյան (Տեսանյութ)
Չի կարող վարչապետի հանձնարարականը ոստիկանությունը կամ ոստիկանապետը ուշ կատարի, այսօր կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանն՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի՝ ռեյդեր անելու մասին հանձնարարականին։
«Ցանկացած հանձնարարական վարչապետից կատարվում է անհապաղ», - ասաց նա։
Վ. Օսիպյանը նշեց, որ արդյունքներ կան, բայց ամեն ինչ չէ, որ պետք է լուսաբանվի։
«Այդ գործընթացը մշտապես շարունակվում է, ոստիկանությունը մշտապես ստանում է օպերատիվ տեղեկություններ, որոնք ենթակա չեն հրապարակման, մենք ստուգում ենք այդ ամենի օրինական լինելը», - ասաց ՀՀ ոստիկանապետը։
Վալերի Օսիպյանն ասաց, որ նման գործընթաց ոստիկանությունը մշտապես է իրականացրել։
«Ոստիկանությունը հաճույք չի ստանում ամեն մի քաղաքացու պառկեցնելուց, դեմ տալուց պատին, դա օրինական գործընթաց է ու պայմանավորված է նրանով, որ տվյալ անձանց մոտ լինում են զենքեր, ու դա ստուգել է պետք՝ օրինական է զենքը, թե ոչ», - ընդգծեց ՀՀ ոստիկանապետը՝ նշելով, որ զինված քաղաքացին մշտապես վտանգ է ներկայացնում։

Instructions voiced by country’s PM are due for immediate implementation – Armenia’s police chief
Neither the police nor chief of the police may ignore the instruction of the country’s prime minister, chief of the Armenian police Valery Osipyan told the reporters on Friday, referring to Nikol Pashinyan’s instruction to carry out raids.
“Each instruction voiced by the premier is due to be implemented immediately,” he said, adding that they carried out the instruction but the results are not for media coverage.
“This is a constantly continuing process. Police are always getting operative information but they are not for publication. We check all the received information,” he added.
“The police officers do not get pleasure by laying citizens down to asphalts. It is just a legal procedure to disarm people,” the chief of the police said, adding that each armed citizen is a danger.