ՌԴ իրավապահները ՀՀ ոստիկանությանը տեղեկացրել են, որ Միքայել Հարությունյանը ՌԴ քաղաքացի է, ու հետախուզումը նրա նկատմամբ դադարեցվել է
14/09/2018 13:21
ՌԴ իրավապահները ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանին տեղեկացրել են, որ ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանը ՌԴ քաղաքացի է, ու հետախուզումը նրա նկատմամբ դադարեցվել է։
«Ես ինքս տեղեկացված չեմ եղել, որ Միքայել Հարությունյանը ՌԴ քաղաքացի է, ու ՀՀ ոստիկանությունը համապատասխան կարգով ստացել է տեղեկությունը ՌԴ-ից», - կառավարության նսիտից հետո լրագրողներին ասաց Վ. Օսիպյանը։
Հարցին՝ այդյոք սա ոչ գործընկերային մոտեցում է, ու հնարավո՞ր է Հայաստանը հետագայում նույն կեցվածքն ընդունի, ՀՀ ոստիկանապետն ասաց, որ ոստիկանությունն ապաքաղաքականացված կառույց է, ու ինքն այս հարցին չի պատասխանի։

Валерий Осипян: Правоохранители РФ проинформировали полицию Армении, что Микаел Арутюнян – гражданин России и розыск в его отношении прекращен
Правоохранители России проинформировали начальника полиции Армении Валерия Осипяна о том, что бывший министр обороны Армении Микаел Арутюнян является гражданином РФ и розыск в его отношении прекращен.
«Я сам не знал о том, что Микаел Арутюнян гражданин РФ и полиции в соответствующем порядке была предоставлена информация со стороны РФ», - заявил сегодня после заседания правительства журналистам Валерий Осипян.
На вопрос, не является ли это непартнерским отношением и может в дальнейшем Армения проявит такое же отношение, начальник полиции заявил, что полиция деполитизированной структурой, и он не намерен отвечать на этот вопрос.