Ովքեր զբաղվում են բիզնեսով, չպետք է քաղաքականությամբ զբաղվեն և հակառակը. Փաշինյան (Տեսանյութ)
Հաճախ կառավարության և գործընկերների միջև կնքված պայմանագրերում ՀՀ շահը և ժողովրդի շահը ընդհանրապես հաշվի չի առնվում, Փարիզում «Ֆրանսիայի ձեռնարկությունների շարժում» (MEDEF) կազմակերպության անդամների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Փարիզից տեղեկացնում է Aysor.am-ի թղթակիցը:
«Մենք հասկանում ենք, որ յուրաքանչյուր երկիր պետք է պաշտպանի իր շահերը, բայց Հայաստանի շահերը պաշտպանողի աթոռն այլևս ազատ չէ, որովհետև եթե այսպես շարունակվի, ապա այդ ընկերությունների գործունեության հեռանկարները շատ մշուշոտ կդառնան, քանի որ շատ մեծ փոսեր են առաջացել, որից պետք է իրար օգնելով դուրս գանք», - նշեց նա:
Փաշինյանն ընդգծեց, որ կառավարությունը հակված է բոլոր խնդիրները լուծելու ազնիվ երկխոսությամբ, ազնվությամբ և արդարությամբ:
Նա նաև հայտարարեց, որ ՀՀ կառավարությունում տնտեսական գործունեությամբ զբաղվողները մրցակիցներ չեն ունենա.
«Որովհետև ՀՀ-ում, ովքեր զբաղվում են բիզնեսով, չպետք է քաղաքականությամբ զբաղվեն, իսկ նրանք, ովքեր զբաղվում են քաղաքականությամբ, բիզնեսով չպիտի զբաղվեն: Հայաստանի իշխանությունն ի վիճակի է կարճ ժամանակաշրջանում այս պայմաններն ապահովել, որովհետև ունի հայ ժողովրդի լիարժեք աջակցությունն ու վստահությունը: Մենք այս վստահությունը որևէ գումարի կամ նյութական արժեքի հետ չենք փոխի, որովհետև ընդհանրապես աշխարհում չկա այնքան փող և ոսկի, որ համարժեք լինի այն արեժքին, որն ստեղծվել է մեր հեղափոխության արդյունքում», - նշեց Փաշիյանը՝ հավելելով.
«Այն իրավիճակը, որ ունեք, մեծ հնարավորություն է բոլորի համար, ու համոզված եմ, այս հնարավորությունը չի արժեզրկվի ու չի մսխվի: Բոլորիդ հրավիրում եմ մեծ երկխոսության՝ մեծ ապագայի մասին»:

Те, кто занимается политикой, не должны заниматься бизнесом – Никол Пашинян (Видео)
Интересы Армении и народа часто вообще не усчитываются в заключенных между правительством Армении и партнерами договорах, заявил сегодня в ходе встречи с членами организации «Движение предприятий Франции» (MEDEF) премьер-министр Армении Никол Пашинян, передает корреспондент Aysor.am из Парижа.
«Мы понимаем, что каждая страна должна защищать свои интересы, но кресло защищающего интересы Армении впредь несвободно, поскольку если так будет продолжаться, то перспективы деятельности этих компаний будут очень туманными, поскольку они создали большие проблемы, из которых мы должны выйти, помогая друг другу», - отметил он.
Пашинян подчеркнул, что правительство стремится урегулировать все проблемы путем искреннего диалога, честно и справедливо.
Он также заявил, что в правительстве Армении не будет конкурентов, занимающихся экономической деятельностью.
«Потому что в Армении те, кто занимается бизнесом, не должны заниматься политикой, а те, кто занимается политикой, не должны заниматься бизнесом. Власти Армении в состоянии обеспечить за короткий срок эти условия, поскольку имеют полную поддержку и доверие народа. Мы это доверие не поменяем ни на какие деньги или материальные ценности, поскольку в мире вообще нет таких денег и золота, которые соразмерны с той ценностью, которая создана в результате нашей революции», - отметил Пашинян, добавив:
«Та ситуация, которую мы имеем, – большая  возможность для всех, и уверен, что эта возможность не будет обесценена и растрачена. Приглашаю всех к большому диалогу – о большом будущем».