Ադրբեջանի կրակոցների հետևանքով վիրավորված Կոթիի բնակիչը Փաշինյանին հորդորել է «դուխը չգցել»
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսով զրուցել է Կոթիում՝ ադրբեջանական կողմի կրակոցների հետևանքով վիրավորված Սուրեն Սեփխանյանի հետ:
«Հենց նոր հեռախոսով զրուցեցի Կոթիում վիրավորված Սուրեն Սեփխանյանի հետ: Ոտքից է վիրավորվել, ոսկորը չի վնասվել: Ասում էր՝ լավ է: Ինձ ասում էր՝ դուխդ չգցես», - Facebook-ի իր էջում գրել է Ն.Փաշինյանը։
Հիշեցնենք՝ ադրբեջանական զինուժը սեպտեմբերի 15-ին կրակել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ Կոթի գյուղի ուղղությամբ։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն Aysor.am-ին ասել է, որ հայկական կողմի գործողությունների արդյունքում հակառակորդը լռեցվել է։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan had a phone conversation with the Koti villager Suren Sepkhanyan who was injured as a result of Azerbaijani shelling.
“I have just had a phone conversation with Suren Sepkhanyan, He has got a light leg injury. He said he feels good and told me to keep my spirit high,” Pashinyan wrote in his Facebook page.
Azerbaijani armed forces shelled border village of Koti in the Armenian province of Tavush on September 15.
Spokesperson for the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan told Aysor.am that the Armenian side opened response fire to silence the adversary.