Չեմ կարծում, որ Հայկ Մարությանը խուսափում է բանավեճերից. քարոզարշավի ժամանակաշրջանն է շատ կարճ. Լենա Նազարյան
17/09/2018 11:45
Հայկ Մարությանը չի խուսափում բանավեճերից, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը։
«Ես չեմ կարծում, որ խուսափում է։ Ինքներդ գիտեք, որ քարոզարշավի ժամանակաշրջանը շատ կարճ է, նա ամբողջ օրն անցկացնում է վարչական շրջաններում՝ հանդիպումներ ունենալով քաղաքացիների հետ։ Հավանաբար, այդ շփումը շատ ավելի կարևոր է համարում», - նշեց նա։
Դիտարկմանը, թե Տարոն Մարգարյանը ևս ժամանակի սղությունն էր պատճառաբանում և չէր մասնակցում բանավեճերի՝ Նազարյանը հակադարձեց.
«Ես չեմ հիշում, որ Տարոն Մարգարյանը երբևէ քայլում էր փողոցներով և քարոզարշավներ անում՝ պատասխանելով քաղաքացիների հարցերին»։
Նազարյանը հավելեց, որ իրենք այսօր ահազանգ են ստացել այն մասին, որ համայնքներից մեկում քաղաքական ուժի կողմից ընտրակաշառ է բաժանվում, մինչդեռ չցանկացավ մանրամասնել, թե ում մասին է խոսքը՝ նշելով, որ դրանով պետք է զբաղվեն իրավապահները, իսկ իրենք համապատասխան մարմիններին արդեն իսկ տեղյակ են պահել։

Лена Назарян: Не думаю, что Айк Марутян избегает дебатов, просто агитационная кампания очень короткая
17/09/2018 13:10
Айк Марутян не избегает дебатов, заявила сегодня журналистам руководитель фракции «Елк» Лена Назарян.
«Я не думаю, что он избегает. Сами знаете, что агитационная кампания очень короткая,  он весь день проводит в административных районах, встречаясь с жителями. Возможно, считает, что общение с ними намного важнее», - сказала она.
На замечание о том, что Тарон Маргарян также объяснял неучастие в дебатах нехваткой времени, Лена Назарян ответила:
«Я не помню, ходил ли Тарон Маргарян когда-либо по улицам города и проводил ли кампанию, отвечая на вопросы жителей».
Назарян сообщила, что они получили сегодня звонок, что в одном из административных районов политическая сила раздает взятки, при этом она не уточнила, о какой конкретно силе идет речь, отметив, что этим должны заняться правоохранительные органы, а они уже проинформировали надлежащие органы.