Ամբողջական չակերտները դեռևս չենք բացել. Էնֆիաջյանը՝ նախկին իշխանությունների հետ «Իմ քայլի» ավագանու թեկնածուների ունեցած կապի մասին (Տեսանյութ)
17/09/2018 12:38
ԲՀԿ-ն դեռևս չի հրապարակել ամբողջական ցանկն այն մասին, որ «Իմ քայլը» դաշինքի ավագանու ընտրությունների ցուցակում թեկնածուների մի մասը նախկին իշխանությունների հետ կապ ունի, լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը։
«Վիկտոր Մնացականյան 4-րդ հորիզոնականն է ցուցակում զբաղեցնում և Միքայել Մինասյանի սանիկն է, Իզաբելլա Աբգարյանը նախկինում նախագահականի ՊՈԱԿ-ում է աշխատել, գիտեք նաև որպես բլոգեր, Հակոբ Լալայանը Զորի Բալայանի՝ Սերժ Սարգսյանի նախկին խորհրդականի զարկմիկն է։ Ամբողջական ցանկն ու չակերտները դեռևս չենք բացում», - նշեց Էնֆիաջյանը։
Դիտարկմանը, թե «Իմ քայլը» փոխադարձ մեղադրում է ԲՀԿ-ին բազմիցս կողմ է եղել նախկին իշխանությունների որոշումների հետ, ավելին՝ նրանց մի մասը կողմ է քվեարկել Սերժ Սարգսյանի վարչապետությանը՝ Էնֆիաջյանը նշեց, որ մեծ մասը չի մասնակցել քվեարկությանը, մի մասն էլ դեմ է քվեարկել։
Անդրադառնալով Մարտի 1-ին արտակարգ դրություն մտցնելու որոշմանը կողմ լինելուն՝ Էնֆիաջյանը նկատեց. «Երկրում իրավիճակն այնպիսին էր, որ եթե արտակարգ դրություն չմտցնեին, զոհերի թիվը և քաոսային իրավիճակն անհամեմատ ավելի շատ էր լինելու, և այդ մթնոլորտը անհասկանալի, տրամաբանությունից դուրս ժամանակով ձգվելու էր»։

Мы пока не полностью «раскрыли кавычки» – Ваге Энфиаджян о кандидатах в Совет старейшин Еревана от блока «Мой шаг», связанных с прежней властью
17/09/2018 14:05
Партия «Процветающая Армения» пока не опубликовала полный перечень кандидатов в Совет старейшин Еревана избирательного списка блока «Мой шаг», имеющих связь с бывшими властями, заявил сегодня журналистам секретарь фракции «Блок Царукян» Ваге Энфиаджян.
«Виктор Мнацаканян занимает в списке 4 место и является крестником Микаела Минасяна, Изабелла Абгарян работала раньше в ГНКО Аппарата президента Армении, знаем ее также как блогера, Акоп Лалаян – племянник Зори Балаяна, бывшего советника президента Сержа Саргсяна. Мы пока полностью не раскрыли "кавычки" и весь список», - отметил Энфиаджян.
На замечание о том, что блок «Мой шаг» в свою очередь обвиняет партию «Процветающая Армения» в том, что в прошлом она неоднократно поддерживала решения власти, более того, часть депутатов фракции проголосовала за премьерство Сержа Саргсяна, Ваге Энфиаджян отметил, что большая часть депутатов фракции не участвовала в голосовании, а часть проголосовала «против».
Касаясь голосования за решение о введении чрезвычайного положения 1 марта, Ваге Энфиаджян заявил: «В стране создалась такая обстановка, что если бы не было введено чрезвычайное положение, число жертв и хаос были бы намного больше, и подобная ситуация растянулась бы на непонятное, неподдающееся логике время».