Ստեղծվել է բավական նյարդային մթնոլորտ, որտեղ Երևան քաղաքն անցել է երկրորդ պլան. Արարատ Զուրաբյանը՝ նախընտրական քարոզարշավի մասին
18/09/2018 12:26
Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավը յուրահատուկ է ու նման պառլամենտական ընտրությունների քարոզարշավին, լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Երևանցիներ» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Արարատ Զուրաբյանը:
«Մենք սեպտեմբերի 23-ին ընտրելու ենք քաղաքապետ, որը իր ծառայությունն է մատուցելու Երևան քաղաքին, բայց թեկնածուները մի պահ շեղվել են, ստեղծվել է բավական նյարդային մթնոլորտ, որտեղ Երևան քաղաքն անցել է երկրորդ պլան», - նշեց Զուրաբյանը:
Կարևորելով բանավեճերի առկայությունը՝ քաղաքապետի թեկնածուն ափսոսանք հայտնեց, որ դրանք այդպես էլ չեն կայանում, որի պատճառով քաղաքացին հստակ պատկերացում չունի, թե ինչ է պետք Երևանին:
Անդրադառնալով «Իմ քայլ»-ի և ԲՀԿ-ի միջև վերջին օրերին ստեղծված լարված իրավիճակին՝ Զուրաբյանը նկատեց, որ կարևոր չէ, թե որ քաղաքական ուժն է սկսել լարել իրավիճակը, այլ կարևոր է հասկանալ, որ ստեղծված մթնոլորտը չի նպաստում նրան, որպեսզի քաղաքացին կարողանա այդ խնդիրները մի կողմ թողնել և մտածել այն մասին, թե ով է լինելու իր քաղաքապետը և ով է զբաղվելու այդ խնդիրների լուծմամբ:

Сформировалась довольно нервная атмосфера, а город Ереван оказался на втором плане – Арарат Зурабян об агитационной кампании
18/09/2018 13:39
Агитационная кампания на выборах в Совет старейшин Еревана проходит довольно своеобразно и похожа на предвыборную кампанию к выборам в парламент, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами кандидат в мэры Еревана от блока «Ереванцы» Арарат Зурабян.
«Мы 23 сентября должны выбрать мэра, который будет заниматься решением проблем города Еревана, но кандидаты в какой-то момент отклонились от этой линии, и создалась довольно нервная атмосфера, а город Ереван оказался на втором плане», - отметил Арарат Зурабян.
Отметив важность дебатов, кандидат в мэры выразил сожаление, что они так и не состоялись, в результате чего жители столицы четко не представляют, что именно нужно Еревану.
Касаясь сформировавшейся в последние дни напряженной ситуации между блоком «Мой шаг» и партией «Процветающая Армения», Арарат Зурабян отметил, что неважно, какая политическая сила начала накалять ситуацию. По его словам, важно понять, что создавшаяся ситуация не способствует тому, чтобы граждане могли оставить в сторону эти проблемы и подумать о том, кто будет мэром и займется решением этих проблем.