«Ժողովուրդ». ՀՔԾ են հրավիրում տասը տարի առաջ Ներքին զորքերում ծառայություն անցած և հայտնի իրադարձություններին մասնակցած անձանց
18/09/2018 09:48
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով` այս օրերին մարտի 1-ի գործով Հատուկ քննչական ծառայություն են հրավիրում տասը տարի առաջ Ներքին զորքերում ծառայություն անցած և հայտնի իրադարձություններին մասնակցած անձանց:
«Մասնավորապես, մի քանի զինվորականների հարցաքննելուց հետո, մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն, իրավապահները 4 օր առաջ ծանուցագիր են ուղարկել 2008թ. մարտի 1-ին Ներքին զորքերի նախկին հրամանատար Գրիգոր Գրիգորյանի նախկին տեղակալ Արթուր Խաչատրյանին: Նրանից էլ, ըստ մեզ հասած տեղեկությունների, ՀՔԾ քննիչները հետաքրքրվել են, թե ինչ տեղեկություններ ունի կամ, առհասարակ, ինչ գիտի բանակի ներգրավածության մասին, արտակարգ իրադրության ժամանակ որտեղ են նրանք տեղակայված եղել և այլ հարցեր:
Ստացվում է, որ քննիչները Ներքին զորքերի զինվորականներից, նախկին պաշտոնատար անձանցից հիմնականում հետաքրքրվում են բանակի ներգրավածության հարցի մասին՝ շեշտը դնելով այդ հանգամանքի վրա: Իսկ ինքը՝ Ներքին զորքերի նախկին հրամանատար Գրիգոր Գրիգորյանը, երեկ հայտարարել է, թե իրեն դեռ հարցաքննության չեն հրավիրել»,-  գրում է թերթը:

«Жоховурд»: В ССС приглашают лиц, служивших десять лет назад во внутренних войсках и участвовавших в событиях 1 марта
18/09/2018 11:10
Газета «Жохрвурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в эти дни в Специальную следственную службу приглашают по делу 1 марта лиц, которые десять лет назад служили во внутренних войсках и принимали участие в этих событиях.
«В частности, по нашим сведениям, после допроса нескольких военнослужащих правоохранители 4 дня назад направили уведомление занимающему 1 марта 2008 года должность бывшего заместителя бывшего командира внутренних войск Григора Григоряна – Артуру Хачатряну. Следователи ССС интересовались у него, какие у него есть сведения или знает ли он вообще об участии армии, где во время чрезвычайного положения  были дислоцированы войска и т.д.
Получается, что следователи в основном интересуются у военнослужащих внутренних войск, бывших должностных лиц вопросом участия армии в событиях 1 марта, акцентируют это обстоятельство. А бывший командир внутренних войск Григор Григорян вчера заявил, что его пока на допрос не вызывали», - пишет газета.