Մեզ համար կարևոր է, որ այս ընտրություններում չլինեն խռովածներ. Արտակ Զեյնալյան
«Լույս» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանի համար կարևոր է, որ այս ընտրություններում չլինեն խռովածներ:
«Մեզ համար կարևոր է, որ այս ընտրություններում չլինեն խռովածներ, որ ընտրություններն ավարտվեն հաշտությամբ, պետք է պատրաստվել հետընտրական պրոցեսին, չի կարելի հակադրվել, այդ աստիճան հակադրվածությունը հետվերադարձ չի կարող բերել», -այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ա. Զեյնալյանը:
Նրա խոսքով՝ պատրաստ են բանավեճի:
«Մենք ընդունում ենք այդ հայտը՝ ցանկացած ձևաչափով, սակայն, եթե կլինեն թեկնածուներ, ովքեր կխուսափեն բանավեճից, մենք իրենց վատ դրության մեջ չենք դնելու», - նշեց նա:

Для нас важно, чтобы на этих выборах не было обиженных – Артак Зейналян
Для кандидата в мэры Еревана от блока «Луйс» Артака Зейналяна важно, чтобы на этих выборах в Совет старейшин Еревана не было обиженных.
«Для нас важно, чтобы на этих выборах не было обиженных, чтобы выборы закончились примирением, нужно готовиться к поствыборному процессу, нельзя противопоставляться, такой уровень противоборства не может предполагать предполагает возврата», - заявил сегодня в ходе встречи с журналистами Артак Зейналян.
По его словам, он готов к дебатам.
«Мы принимаем эту заявку – в любом формате, однако если есть кандидаты, которые избегают дебатов, мы не собираемся ставить их в плохое положение», - сказал он.
На вопрос, а почему жители столицы должны избрать его, Артак Зейналян ответил: «А кого еще выбирать?».