Ռոբերտ Քոչարյանի որդին Արա Պապյանից պահանջում է 2 մլն դրամ՝ զրպարտության համար
Հայաստանի 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Սեդրակ Քոչարյանը, քաղաքացիական հայց է ներկայացրել դատարան «Մոդուս Վիվենդի» կենտրոնի ղեկավար, վերլուծաբան Արա Պապյանի դեմ, Aysor.am-ը տեղեկանում է դատական տեղեկատվական համակարգից։
Ըստ նույն աղբյուրի` Սեդրակ Քոչարյանը Արա Պապյանից պահանջում է հրապարակայնորեն հերքել զրպարտություն պարունակող տեղեկությունը, և դրա դիմաց պահանջում է 2 մլն դրամ։
Նշենք, որ այս գործն ընդունվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի վարույթ և քննվելու է դատավոր Գոռ Թորոսյանի վարույթում։
Սեդրակ Քոչարյանը դատական հայց ներկայացրել է նաև ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի դեմ՝ գրեթե նույն պահանջով։

Сын Роберта Кочаряна требует от Ара Папяна выплатить моральный ущерб за клевету
Сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Седрак Кочарян – подал в суд иск против руководителя центра «Модус вивенди», политолога Ара Папяна, сообщили   Aysor.am в судебной информационной системе.
Согласно информации, Седрак Кочаорян требует у Ара Папяна публично опровергнуть содержащую  клевету информацию и  выплатить компенсацию за моральный ущерб в размере 2 млн. драмов.
Отметим, что суд первой инстанции общей юрисдикции Еревана принял дело в производство, рассматривать дело будет судья Гор Торосян.
Седрак Кочарян подал иск в суд также против директора Службы национальной безопасности Артура Ванецяна, почти с таким же требованием.