Ոստիկանության գործողությունները ԲՀԿ գրասենյակում եղել են օրինական. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարծում է, որ ոստիկանության գործողությունները ԲՀԿ գրասենյակներից մեկում եղել են օրինական։
«Եթե լինի որևէ ապացույց ոստիկանության գործողությունների ապօրինության մասին, դա պետք է քննարկվի, բայց ես կարծում եմ, որ ոստիկանության գործողությունները եղել են հիմնավորված, օրենքով սահմանված կարգով», - լրագրողներին ասաց Ն.Փաշինյանը։
Նա այսօր առավոտյան քվեարկեց Երևանի ավագանու ընտրություններում 8/16 ընտրատեղամասում։
Պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ Ն.Փաշինյանը նշեց նաև, որ քաղաքացին վստահ է՝ ընտրությունն ինքն է կատարելու, ու ընտրությունները չեն կեղծվելու։
«Եթե լինեն ընտրակեղծարարներ, նրանք կսկսեն բողոքել ոստիկանների գործողություններից», - ասաց վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ իրենք նույնպես հասկանում են, որ պետք է պայքարեն ամեն ձայնի համար։
«Երբ ասում ենք կրքեր են բորբոքվում, ցանկացած ժողովրդավարական երկրում ընտրարշավի ժամանակ կրքեր են բորբոքվում և ես կարծում եմ, որ սրանից հետո Հայաստանում կրքեր կբորբոքվեն, որովհետև ընտրությունները լինելու են իրական», - նշեց նա։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր մեկնում է Նյու Յորք՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 73-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին, որտեղ նա հանդես կգա ելույթով:

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said the activities of the Armenian police in one of the offices of the Prosperous Armenia Party are legal.
“If there are any proves about illegal actions of the police, while I think there were legal, it should be discussed,” Pashinyan said.
Today early in the morning he cast his vote at 8/16 polling station. Speaking to reporters he assured that the election will pass fair and transparent without frauds.
Today Pashinyan is departing for New York to participate in the works of 73d session works of UN General Assembly.
The Police actions in PAP office on September 22 are agreed with the calls as if the party is distributing election bribe.