Մենք սպասում ենք, թե ինչպես է հանձնելու քննությունն այս իշխանությունը. Զարուհի Փոստանջյան
Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններում առաջադրված «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության առաջնորդ Զարուհի Փոստանջյանը համարում է, որ նախընտրական քարոզարշավը եղել է և՛ արդյունավետ, և՛ ոչ արդյունավետ։
Քվեարկությունից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում նա հայտարարեց, որ շատ են եղել միմյանց նկատմամբ վիրավորանք հասցնելու դեպքերը։
«Բավական զգալի զանգված հենց դրան էր տրամադրված, մինչդեռ մենք ազգային համերաշխության, կոնսոլիդացիայի խնդիր ունենք», - հայտարարեց նա։
Լրագրողի հարցին, թե ի՞նչ կարծիքի է՝ արդյոք հեղափոխությունից հետո այս ընտրությունները որակով տարբերվում են նախորդ ընտրություններից, որոնց ժամանակ Փոստանջյանն այցելում էր տարբեր ընտրատեղամասեր, արձանագրում խախտումներ, թեկնածուն արձագանքեց.
«Նախ ասեմ, որ երկրում հեղափոխություն դեռ տեղի չի ունեցել, բայց ամենակարևորն է՝ այս գործող իշխանությունը ստանձնել է պարտականություն՝ անցկացնել արդար, հավասար, ազատ ընտրություններ, հետևաբար սա այս իշխանության քննությունն է։ Մենք սպասում ենք, թե ինչպես է հանձնելու քննությունն այս իշխանությունը, որովհետև իր ձեռքում են այն լծակները, որոնց միջոցով պետք է կանխվի ընտրակեղծարարությունը և ապօրինությունը»։
Ինչ վերաբերում է ընտրակաշառք բաժանելու մասին տեղեկություններին, Փոստանջյանն ասաց, որ լսել է դրանց մասին, բայց փաստեր չունի։

Мы ждем, как эта власть сдаст экзамен – Заруи Постанджян
Кандидат в мэры Еревана от партии «Еркир Цирани» Заруи Постанджян считает, что предвыборную кампанию можно назвать как эффективной, так и неэффективной.
После голосования Заруи Постанджян заявила журналистам, что во время агитационной кампании было много случаев взаимных оскорблений.
«Довольно значительная масса была настроена именно на это, в то время как мы нуждаемся в национальной консолидации и солидарности», - сказала она.
На вопрос журналиста, считает ли она, что эти выборы после революции отличались по качеству от предыдущих, когда Заруи Постанджян посещала различные избирательные участки и фиксировала нарушения, кандидат в мэры Еревана ответила:
«Прежде всего, хочу сказать, что революция в стране еще не произошла, но самое важное, что действующая власть взяла на себя обязательство провести свободные, равные и справедливые выборы. Следовательно – это экзамен для этой власти. Мы ждем того, как эта власть сдаст экзамен, поскольку у нее в руках все те рычаги, с помощью которых должны предотвращаться фальсификации и незаконность».
Что касается сведений о раздаче предвыборных взяток, то Заруи Постанджян сказала, что слышала об этом, однако у нее нет фактов.