Այս ընտրություններին «գազելներով» ընտրատեղամասեր մարդ բերել չկա ու հույս ունեմ, որ անկախ դրանից, քաղաքացիներն ակտիվ կլինեն. Նիկոլ Փաշինյան
23/09/2018 16:12
Ուրախ եմ, որ Երևանի ավագանու ընտրություններն անցնում են լավ տրամադրությամբ և որևէ լուրջ միջադեպ չկա, այսօր Նյու Յորք ուղևորվելու ճանապարհին, Facbook-յան ուղիղ եթերով հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կա այսպիսի վիճակագրություն, որ նախորդ տարվա Երևանի ավագանու ընտրությունների համեմատ ակտիվությունը շատ փոքր՝ 1-2 տոկոսով ավելի քիչ է։ Սակայն դա բացատրվում է նրանով, որ այս ընտրություններին գազելներով, ավտոբուսներով ընտրողներին ընտրատեղամասեր բերել չկա, բայց ես հույս ունեմ, որ, այնուամենայնիվ, մեր քաղաքացիներն ակտիվ մասնակցություն կցուցաբերեն՝ անկախ գազելների գոյությունից», - ասաց Նիկոլ Փաշնյանը։
Նա ընդգծեց՝ այս ընտրությունները բացառիկ են նրանով, որ քաղաքացիների որոշումն է լինելու վճռորոշ։
«Ես համոզված եմ, որ քվեարկությունն ու ձայների հաշվարկը կանցնեն սիրո և համերաշխության մթնոլորտում՝ չնայած իրավապահ մարմինները ծառայություն են իրականացնում և չի կարող որևէ այլ տրամաբանություն գործել», - ամփոփեց ՀՀ վարչապետը։

Armenia’s PM hopes for higher voter turnout despite absence of “mini-buses”
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan who is heading for New York stated in a live video on Facebook that he follows the voting process and is very glad that it passes in good mood.
“As compared with the past City Council elections the voter turnout is a bit less by 1-2% but it is agreed with the fact that the voters have not been brought in mini-buses, buses to the elections precincts. Nevertheless, I hope that our citizens will be more active irrespective of the existence of mini-vans,” Pashinyan said.
He stressed that this elections are exclusive as they will reflect the people’s will.
“I am convinced that the voting process and calculation of ballots will pass in atmosphere of love and solidarity,” he stressed, adding that it cannot be in other way as the law enforcement bodies are implementing their mission.