«Ռեալը» 525 մլն եվրոյով կվերակառուցի Բեռնաբեուն
«Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը ներկայացրել է «Սանտիագո Բեռնաբեու» ստադիոնի վերակառուցման նախագաիծը.
«Մենք այս ծրագիրը կազմել ենք 2017 թվականի մայիսին: Այժմ պետք է տենդեր անցկացնենք և հաստատենք ֆինանասավորման առաջարկությունը: Հույս ունենք, որ աշխատանքները կսկսվեն հաջորդ տարի ու կավարտվի երեք տարի անց: Սկզբում վերակառուցման համար նախատեսված էր 400 մլն եվրո, սակայն վերջնական արդյունքում հաստատվեց, որ նախագծի համար անհրաժեշտ կլինի 525 մլն եվրո: Նոր ստադիոնը մեզ տարեկան 150 մլն եվրո օգուտ կբերի», - ասել է Պերեսը:

«Реал» перестроит «Бернабеу» за 525 млн евро
«Наш план был одобрен в мае 2017 года. Это окончательно дает нам свободу действий по реконструкции стадиона. Теперь мы должны провести тендер на работы и утвердить предложение о финансировании. Надеемся, что работы начнутся в начале следующего года, и, по оценкам, они продлятся три с половиной года.
Стоимость работ должна была составить 400 миллионов евро, но изменение проекта для соблюдения новых требований Мадридского суда привело к увеличению суммы до 525 миллионов евро. Новый стадион будет приносить нам 150 миллионов евро каждый год», – рассказал Перес.