Պուտինը Հայաստան կայցելի 2019 թվականին. Ուշակով
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի Հայաստան կատարելիք այցի ժամկետը դեռ անորոշ է, հավանաբար, դա տեղի կունենա 2019 թվականին, լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը:
«Իրոք, քննարկվել է մեր նախագահի այցը Հայաստան, սակայն կոնկրետ ժամկետները դեռ չեն քննարկվել», - ասել է Ուշակովը:
Նա նշել է, որ մինչև տարվա վերջ Պուտինը և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հնարավորություն կունենան հանդիպելու սեպտեմբերի 27-28-ին Դուշանբեում ԱՊՀ գագաթաժողովին, այնուհետև՝ Աստանայում ՀԱՊԿ-ի նստաշրջանին, իսկ դեկտեմբերին` Մոսկվայում՝ ԵԱՏՄ-ի գագաթաժողովում:
«Ես ներկայացրեցի մինչև տարվա վերջ հնարավոր շփումները: Այսպիսով, կարծում եմ, որ Հայաստան կատարվելիք այցի տեսանկյունից պետք է պետք է թիրախավորել հաջորդ տարին», - հավելել է Ռուսաստանի նախագահի օգնականը:
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղարի Տիգրան Բալայանը հայտարարել էր, որ «Ռուսաստանի նախագահի Հայաստան կատարելիք այցի վերաբերյալ քննարկումները շարունակվում են, կոնկրետ ժամկետներ դեռ չեն որոշվել, կարող եմ միայն ասել, որ ռուսական և հայկական կողմերը հաստատել են, որ նման այցը տեղի կունենա առաջիկայում»:

Russian President to visit Armenia in 2019: Presidential aide
The time of the visit of Russian President Vladimir Putin to Armenia is unclear, more probably it will take place in 2019, Russian presidential aide Yuri Ushakov said, speaking to reporters.
“The visit of the Russian president to Armenia has already been discussed but specific terms have not been discussed yet,” he said.
According to Ushakov, by the end of the year the two presidents will meet in Dushanbe at the CIS summit September 27-28, in Astana at the CSTO session and in Moscow in December at the Eurasian Economic Union summit .
“This will be the contacts between the Armenian and Russian presidents till the end of the year. Thus, I think the visit to Armenia will be scheduled for the next year,” Ushakov said.