Առաջիկայում հետ կկանչվի Ղազախստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արա Սահակյանը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Լավատեղյակ աղբյուրների փոխանցմամբ` առաջիկայում հետ կկանչվի Ղազախստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արա Սահակյանը:
Ըստ «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրների` նրան ետ կանչելու պաշտոնական պատճառ նշվելու է թոշակի տարիքը. Սահակյանը 63 տարեկան է: Տեղեկությունը ճշտելու համար «Ժողովուրդ» օրաթերթը դիմեց ՀՀ ԱԳ խոսնակ Տիգրան Բալայանին, սակայն նա նշեց, թե չի կարող մեկնաբանել:
«Դեսպանների նշանակումը և հետ կանչը նախատեսում է որոշակի արարողակարգային ընթացակարգեր, որոնց արդյունքում հրապարակվում է նախագահի հրամանագիրը: Մինչև այդ հրամանագրի հրապարակումը, որևէ մեկնաբանություն չի արվում այս գործընթացի վերաբերյալ», - ասաց նա:
Նշենք, որ ավելի վաղ հետ էին կանչվել Քուվեյթում ՀՀ դեսպան Մանվել Բադեյանը, Արաբական Միացյալ Էմիրություններում ՀՀ դեսպան Գեղամ Ղարիբջանյանը»:

«Жоховурд»: Вскоре будет отозван также посол Армении в Казахстане Ара Саакян
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время будет отозван Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Казахстане Ара Саакян.
Как передают источники издания, официальная причина отзыва – пенсионный возраст: Саакяну 68 лет.
Для уточнения этих сведений корреспондент газеты обратился к пресс-секретарю МИД Армении Тиграну Балаяну, однако он заявил, что не может прокомментировать.
«Назначение и отзыв посла предусматривают определенные протокольные процедуры, в результате которых публикуется указ президента. До публикации этого указа каких-либо комментариев не делается об этом», - сказал он.
Отметим, что ранее были отозваны с постов послы Армении в Кувейте и ОАЭ – Манвел Бадеян и Гегам Гарибджанян.