Մարդ, ով խոսում է մանկական դագաղների արտադրությունից, այսօր առողջապահության ոլորտն է տիրապետում. «Իրավունք»
26/09/2018 09:31
Հոգեբան Միհրդատ Մադաթյանն «Իրավունք»-ի հետ զրույցում կարծիք է հայտնել, որ այսօր Հայաստանում ապականվում են բոլոր ոլորտները:
«Դպրոցի մասին չեմ էլ ուզում խոսել, որովհետև եթե ՀՀ կրթության ու գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանը մարիխուանայի ջատագով է, ես իմ երեխային չեմ ուզում այստեղ դպրոց տանել, որովհետև չեմ կարողանալու հետո երեխայիս բացատրել, թե ինչու է մարիխուանան վատ բան: Ինչ վերաբերում է առողջապահության ոլորտին, նույն պատկերն այնտեղ է: ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը մի մարդ է, ով խոսում է մանկական դագաղների արտադրությունից, իսկ այսօր մեր առողջապահությանն է տիրապետում», - ասել է Մադաթյանը:

«Иравунк»: Человек, говорящий о производстве детских гробов, сегодня возглавляет сферу здравоохранения
26/09/2018 11:36
Психолог Мигрдат Мадатян в беседе с корреспондентом газеты «Иравунк» выразил мнение, что сегодня в Армении все сферы оскверняются.
«О школе даже не хочу говорить, поскольку если министр образования и культуры Араик Арутюнян сторонник легализации марихуаны, то я не хочу здесь отправлять в школу своего ребенка, поскольку не смогу потом объяснить своему ребенку, почему курить марихуану – плохо. Что касается здравоохранения, то здесь такая же картина.  Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян – человек, который говорит о производстве детских гробов, однако сегодня руководит нашим здравоохранением», - сказал Мигрдат Мадатян.