Արտահերթ ընտրություններից հետո Փաշինյանը կգնա կադրային զգալի փոփոխությունների, եթե խորհրդարանում մեծամասնություն ունենա. «Փաստ»
«Փաստ» թերթը գրում է. «Հասարակության մեջ օրավուր դժգոհություններ են հասունանում նոր իշխանությունների կողմից նշանակված մի շարք պաշտոնյաների գործունեությունից, իսկ ավելի ճիշտ՝ անգործությունից, ինչպես նաև ոչ կոմպետենտությունից:
Մեր տեղեկություններով, այս մասին պարբերաբար իրազեկվում է նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ավելին՝ ժամանակ առ ժամանակ անձամբ է համոզվում, որ առանձին նշանակումներ ուղղակի սխալ էին: Սակայն, մեր աղբյուրի պնդմամբ, վարչապետն այս փուլում որոշել է ձեռնպահ մնալ կտրուկ փոփոխություններից՝ մի քանի պատճառներով:
Նախ, որպեսզի խուսափի թիմի ներսում դժգոհություններից ու բողոքավորների ի հայտ գալուց, երկրորդ՝ արտահերթ ընտրությունների շեմին անիմաստ է կատարել փոփոխություններ, քանի որ նշանակվածները գոնե փոքրիշատե ադապտացվել են իրենց համակարգերին, որքան էլ վատ աշխատողներ կամ ոչ կոմպետենտ լինեն: Իսկ նոր նշանակվողների համար ևս մի քանի ամիս է պետք հատկապես մարդկային ռեսուրսի հետ աշխատելու համար:
Ուստի, մեր տեղեկություններով, արտահերթ ընտրություններից հետո Փաշինյանը կգնա զգալի փոփոխությունների, եթե խորհրդարանում մեծամասնություն ունենա և նորից կառավարություն ձևավորի, քանզի այդ ժամանակ արդեն ձախողումները հնարավոր չի լինի արդարացնել ո՛չ անցումային ժամանակաշրջանով, ո՛չ ՀՀԿ–ական խոչընդոտներով, ո՛չ ժամանակի սղությամբ, ո՛չ էլ, առավել ևս, անփորձությամբ»:

«Паст»: После внеочередных выборов Пашинян пойдет на существенные изменения, если добьется большинства в парламенте
26/09/2018 11:56
Газета «Паст» пишет, что в обществе с каждым днем нарастает недовольство в связи с деятельностью ряда назначенных новыми властями должностных лиц, а точнее их бездеятельностью, а также некомпетентностью.
«По нашим сведениям, об этом периодически информируют также премьер-министра Никола Пашиняна, более того, время от времени он лично убеждается, что отдельные назначения были просто ошибкой. Однако, как утверждает наш источник, премьер-министр на данном этапе решил воздержаться серьезных изменений по нескольким причинам.
Прежде всего, чтобы избежать недовольства внутри команды и появления протестующих – в преддверие вторых внеочередных выборов бессмысленно проводить изменения, поскольку назначенные лица хоть худо-бедно адаптировались к своим сферам, как бы плохо не работали или были некомпетентными. А новым назначенным нужно будет еще несколько месяцев, особенно для работы с людскими ресурсами.
Посему, по нашим сведениям, после внеочередных выборов Пашинян пойдет на существенные изменения, если сможет добиться большинства в парламенте и снова сформировать правительство, поскольку в это время провалы уже нельзя будет оправдать ни переходным периодом, ни препятствованием со стороны Республиканской партии, ни отсутствием времени, ни неопытностью», - пишет газета.