Կլեման Լանգլեն Պոնսի նկատմամբ կանոնները խախտելու համար որակազրկվել է մեկ խաղով
«Բարսելոնայի» պաշտպան Կլեման Լանգլեն Իսպանիայի առաջնության 5-րդ տուրի՝ «Ժիրոնայի» հետ խաղում (2:2) Պերե Պոնսի նկատմամբ կանոնները խախտելու համար որակազրկվել է մեկ խաղով:
Լանգլեն բաց կթողնի մեկ հանդիպում, քանի որ Պրիմերայի կարգապահական հանձնաժողովը որոշել է հավելյալ պատժի չենթարկել 23-ամյա ֆրանսիացուն: Լանգլեն խաղադաշտից հեռացվել էր վերոհիշյալ հանդիպման 43-րդ րոպեին, դրվագի տեսակրկնությունը դիտելու արդյունքում: Ընդ որում, խաղի հաշվետվության մեջ մրցավարը Լանգլեի գործողությունները որակել էր որպես «գնդակի համար պայքարում արմունկով մրցակցին հարվածել»:
Այսպիսով, Կլեման Լանգլեն որակազրկման պատճառով բաց կթողնի միայն Պրիմերայի 6-րդ տուրի՝ «Լեգանեսի» հետ հանդիպումը, որը կայանալու է այսօր:

Лангле дисквалифицирован на один матч за удаление в игре с «Жироной»
Защитник «Барселоны» Клеман Лангле получил дисквалификацию за удаление в матче 5-го тура испанской Примеры с «Жироной». Встреча прошла в Барселоне на стадионе «Камп Ноу» и завершилась со счётом 2:2.
Француз пропустит один матч, поскольку дисциплинарный комитет не стал накладывать дополнительную дисквалификацию. Лангле был удалён на 43-й минуте встречи после просмотра видеоповтора. При этом уточняется, что в отчёте по матчу рефери классифицировал действия футболиста как «удар соперника локтем во время борьбы за мяч, в которой участвовали оба игрока».
Таким образом, защитник пропустит выездную встречу 6-го тура Примеры с «Леганесом», которая состоится сегодня, 26 сентября.