Միքայել Հարությունյանին որևէ երկրում հայտնաբերելու վերաբերյալ տեղեկություններ դեռ չկան. Դատախազ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն այսօր կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ ճեպազրույցում, պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ նորություն կա Միքայել Հարությունյանի քաղաքացիության հարցից, և արդյոք արտահանձնման գործընթաց լինելու է, ասաց.
«Երբ դրա վերաբերյալ վերջնական հաստատված տեղեկություններ լինեն, կհրապարակեմ։ Նախաքննական մարմինը նրա քաղաքացիության վերաբերյալ ստուգողական գործողություններ է իրականացնում։ Իրավական ընթացակարգը հետևյալն է՝ հետախուզման մեջ գտնվող անձը համապատասխան վայրում նախ պետք է հայտնաբերվի։ Հայտնաբերումից հետո պետք է իրազեկվի նախաձեռնողին»։
Նա նշեց, որ այս պահի դրությամբ Միքայել Հարությունյանին որևէ երկրում հայտնաբերելու վերաբերյալ տեղեկություններ դեռ չեն հայտնվել։

The preliminary investigation body is examining the issue of citizenship of Armenia’s ex defense minister Michael Harutyunyan, Armenia’s Prosecutor General Artur Davtyan said at a briefing today.
“I will report about it after final information is available. Currently the preliminary investigative body is examining the issue. The legal procedure is the following – the wanted person is first to be found in the certain place and then the initiating side is to be informed about it,”Davtyan said.
He noted that as of the moment they have not received information about finding Harutyunyan in any country.