Ճապոնիայում ներկայացվել է 90 տոկոսով պլաստմասսայի տարբեր տեսակներից պատրաստված ավտոմեքենա
Ճապոնիայում ներկայացվել է իր տեսակի մեջ աննախադեպ մեքենա, որն 90 տոկոսով պատրաստված է պլաստմասսայի տարբեր տեսակներից:
Ինչպես հայտնում է NHK հեռուստաալիքը՝ կոնցեպտուալ մոդելը մշակվել է նորարարական տեխնոլոգիաների ստեղծման կառավարական ծրագրի շրջանակում:
Աղբյուրը նկատում է, որ պլաստմասսաների տարբեր տեսակների օգտագործումը թույլ է տվել 40 տոկոսով թեթևացնել մեքենայի քաշը: Իսկ դա իր հերթին հնարավորություն է տալիս էներգիա խնայել ու նոր հեռանկարներ բացել էլեկտրական մեքենաների զարգացման համար:
Հայտնի է, որ նախկինում մասնագետներն անհնարին էին համարում պլաստմասսայի կիրառումը մեքենա ստեղծելու հարցում՝ պատճառաբանելով, որ այն բավականաչափ դիմացկուն չէ: Սակայն ճապոնացի գիտնականներն անհրաժեշտ ամրությունը ստացել են պլաստմասսաների տարբեր տեսակները խառնելու միջոցով:

В Японии представили автомобиль, на 90% сделанный из пластмассы
Как сообщает телеканал NHK, новый концепт-кар, который был разработан в рамках правительственной программы.
За счет использования различных видов пластмасс вес автомобиля на 40% легче обычного. Облегченный вес позволяет экономить энергию и открывает новые перспективы для развития электромобилей.
Главным в машине является то, что до сих пор применение пластмасс в автостроении считалось невозможным из-за их недостаточной прочности. Ученым удалось решить эту проблему, используя сочетания различных видов пластмасс. Это первый автомобиль в мире, 90% важных деталей и компонентов которого состоят из пластмасс.