Հայ-ռուսական հարաբերությունների հետհեղափոխական շրջանը կարելի է համարել ավարտված. Փաշինյան
Հայ-ռուսական հարաբերությունների հետհեղափոխական, անցումային շրջանը կարելի է համարել ավարտված, ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ռուսաստանի նախագահի հետ մենք ունենք լիարժեք փոխըմբռնում։ Բայց դա չի նշանակում, որ բոլոր հարցերի շուրջ համաձայն ենք և կարծիքների, մոտեցումների տարաձայնություններ չկան», - Facebook-ի իր էջի ուղիղ եթերում ասել է Ն.Փաշինյանը։
Նրա խոսքով, ստեղծված է «հրաշալի աշխատանքային մթնոլորտ և մենք ցանկացած հարց կարող ենք քննարկել միմյանց ներքին գործերին չմիջամտելու և միմյանց ինքնիշխանությունը հարգելու մթնոլորտում»։

The post-revolutionary, transition period in Armenian-Russian relations may be considered over: PM
The post-revolutionary, transition period in Armenian-Russian relations may be considered over, Prime Minister Nikol Pashinyan said.
“We have a complete mutual understanding with the Russian president. But it does not mean that we agree over all the issues and have same opinions and there are no disagreements,” Pashinyan said in live video on Facebook.
“Brilliant working atmosphere has been created, and we can discuss any issue without intervening in domestic affairs of each other and respecting sovereignty,” he said.