«Հրապարակ». Քոչարյանի թիմում կատեգորիկ դեմ են ԱԺ լուծարմանը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քոչարյանական թիմում քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումները հիմնականում անցկացնում է Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Սեդրակը, լրատվամիջոցների և լրագրողների հետ՝ Վիկտոր Սողոմոնյանը, օլիգարխիկ «սաստավի» հետ՝ Հովիկ Աբրահամյանը, հիմնականում՝ «Նացիոնալ» հյուրանոցում։
Ռ․ Քոչարյանը ռազմավարական հարցերն է լուծում, հանդիպում առավել հայտնի դեմքերի հետ։ Որոշ տեղեկություններով՝ արդեն 2 անգամ հանդիպել է Սերժ Սարգսյանի հետ, նախկին նախարարների՝ Վարդան Այվազյան, Կարեն Ճշմարիտյան և այլք։ Իսկ Վարդան Օսկանյանը կա՞, մեզ ասացին՝ դասավանդում է ԱՄՆ-ում, գիրք է գրում։ Առայժմ չի ցանկանում «երևալ», սակայն գրքի պրեզենտացիայից հետո գալու է․ «Այս պահին «թիմում» սպասողական վիճակ է՝ նախ վճռաբեկ դատարանի որոշման պահով․ դատելով վերջին շրջանում Քոչարյանի հանգիստ վիճակից՝ կարելի է կարծել, որ նա չկալանավորվելու երաշխիք է ստացել։ Հայցը ՍԴ-ին է վերահասցեագրվելու՝ անձեռնմխելիության մասով, ապա սպասում են ԱԺ-ի շուրջ զարգացումներին։
Քոչարյանի թիմում կատեգորիկ դեմ են ԱԺ լուծարմանը։ Քոչարյանն առաջին օրվանից ասել է՝ ես վերադառնում եմ քաղաքականություն ո՛չ պաշտոնի համար․ հարկավոր է ԱԺ ուժերի հետ համաձայնեցված գտնել մի ուժեղ գործիչ և առաջադրել վարչապետի պաշտոնում, «որը վերջ կտա երկրում տիրող այս քաոսին»»:

«Грапарак»: В команде Кочаряна категорически против роспуска парламента
Газета «Грапарак» пишет, что в кочаряновской команде встречи с политическими силами в основном проводит сын Роберта Кочаряна – Седрак, со средствами массовой информации и журналистами – Виктор Согомонян, а с «олигархическим составом» – Овик Абраамян, в основном в гостинице «Националь».
Роберт Кочарян решает стратегические задачи, встречается с наиболее известными фигурами. По некоторым сведениям, он уже два раза встречался с Сержем Саргсяном, из бывших министров – с Варданом Айвазном, Кареном Чшмаритяном и др. Пока не хочет светиться, однако после презентации книги появиться. В данный момент в команде выжидательная ситуация, прежде всего, в плане решения Кассационного суда, судя по спокойствию Кочаряна в последнее время, можно предположить, что он получил гарантию, что не будет арестован. Вопрос будет перенаправлен в Конституционный суд по части неприкосновенности, а далее ждут развитий вокруг парламента.
В команде Кочаряна категорически против роспуска парламента. Кочарян с первого дня говорил, что возвращается в политику не ради должности: нужно согласованно с парламентскими силами найти какого-то сильного деятеля и выдвинуть на пост премьера, который положит конец «царящему в стране хаосу».